Fatalny debiut Gattuso! Gol bramkarza dał pierwszy punkt beniaminkowi

Gennaro Gattuso w fatalnym stylu zadebiutował w roli trenera AC Milan. Jego podopieczni w doliczonym czasie gry zremisowali z Benevento 2:2 po golu… bramkarza. Warto zaznaczyć, że to dopiero pierwszy punkt beniaminka w tym sezonie!

Wydawało się, że przed Gattuso bardzo przyjemny debiut. Były piłkarz Milanu w debiucie w roli trenera tego klubu musiał zmierzyć się z beniaminkiem, Benevento. Zespół ten do tego spotkania w tym sezonie Serie A nie zdobył nawet punktu! No właśnie… do tego meczu.

Choć Milan długo męczył się z beniaminkiem, to wydawało się, że wszystko wyszło na prostą tuż przed przerwą. Wtedy to piłkę w siatce, dobijając swoje uderzenie, umieścił Giacomo Bonaventura. Pierwszy zły sygnał dla podopiecznych Gattuso został wysłany w 50. minucie. Wtedy to wyrównał George Pușcaș, który wykorzystał „wyplutą” piłkę przez bramkarza rywali i pewnie skierował ją do bramki.

Wściekła drużyna gospodarzy szybko ruszyła do odrabiania strat i zrobiła to bardzo skutecznie. Już po siedmiu minutach Nikola Kalinić wykorzystał centrę Bonaventury i znów zapisał trzy punkty po stronie Milanu. Wszyscy myśleli, że zrobił to na stałe, ale o wyniku przesądziła ostatnia akcja meczu. Przy rzucie wolnym dla Benevento w polu karnym zameldowali się wszyscy zawodnicy tego zespołu, włącznie z bramkarzem. To właśnie on, Alberto Brignoli, został bohaterem swojego zespołu i strzałem głową pokonał Gianluigiego Donnarummę.

- Krzyczeli do mnie: biegnij, biegnij! Pomyślałem, że i tak nie mamy nic do stracenia. Pobiegłem w pole karne, zamknąłem oczy i wyskoczyłem do piłki jak bramkarz, nie jak napastnik - powiedział Brignoli.

Sukces jest tym większym, że ten gol nie tylko pozwolił utrzeć nosa utytułowanemu rywalowi, ale był to pierwszy punkt w tym sezonie Benevento! Gattuso tego debiutu nie zaliczy do udanych i znając go z czasów, kiedy był jeszcze piłkarzem, w szatni Milanu na pewno będzie gorąco.

Benevento – AC Milan 2:2 (0:1)