UFC 218: Nieudany rewanż Aldo! Holloway obronił pas

Sporty walki

W walce wieczoru UFC 218 w Detroit zmierzyli się Jose Aldo (26-4, 14 KO, 2 sub) i Max Holloway (19-3, 9 KO, 2 sub). Dla zawodników była to druga walka w tym roku i ponownie zwyciężył Amerykanin, nokautując swojego rywala w trzeciej rundzie. Swoje walki wygrywali Francis N'gannou, Henry Cejudo i Eddie Alvarez.

Jose Aldo na początku roku przegrał z Maxem Hollowayem, gdy sędzia John McCarthy przerwał pojedynek w trzeciej rundzie po gradzie ciosów Amerykanina. Minęło jedenaście miesięcy, a rewanżowa walka dwóch czołowych piórkowych UFC... przyniosła niemal identyczny rezultat. Po wyrównanej pierwszej rundzie mistrz powoli zaczynał zyskiwać przewagę.

Co prawda Aldo pod koniec pierwszego starcia trafił potężnym podbródkowym, jednak skończyło się na prowokacji 25-latka, który ustawiał walkę pod siebie. Intensywne wymiany szły pod dyktando Hollowaya, a Brazylijczyka mógł uratować tylko desperacki atak. Mistrza nie udało się jednak sprowadzić do parteru, a Aldo wreszcie wylądował na plecach. "Blessed" dokończył dzieła zniszczenia potężną salwą ciosów, a sędzia na dziesięć sekund przed końcem trzeciej rundy zmuszony był przerwać pojedynek.

Holloway wygrał przez techniczny nokaut i obronił pas mistrzowski UFC kategorii piórkowej.

Francis N'gannou (11-1, 7 KO, 4 sub) zaskoczył publiczność zgromadzoną w Detroit efektownie nokautując doświadczonego Alistaira Overeema (43-16-1 NC, 19 KO, 19 sub) już po dwóch minutach pojedynku. Potężnie zbudowany "Predator" prawdopodobnie zapewnił sobie tym samym walkę o pas mistrzowski wagi ciężkiej. Swoje walki w karcie głównej wygrywali także Henry Cejudo (12-2, 4 KO, 1 sub), Eddie Alvarez (29-5-1 NC, 16 KO, 7 sub) przez nokaut techniczny w trzeciej rundzie i Tecia Torres (10-1, 1 sub), która odprawiła z kwitkiem Michelle Waterson (14-6, 3 KO, 9 sub).

Wyniki gali UFC 218:

Walka wieczoru o pas mistrza wagi piórkowej
145 lbs: Max Holloway pok. Jose Aldo przez TKO, R3., 4:51

Karta główna
265 lbs: Francis N’Gannou pok. Alistair Overeem przez KO, R1., 1:42
125 lbs: Henry Cejudo pok. Sergio Pettis przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-27×3)
155 lbs: Eddie Alvarez pok. Justin Gaethje przez TKO, R3., 3:53
115 lbs: Tecia Torres pok. Michelle Waterson przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-27, 29-28×2).

Karta wstępna
155 lbs: Paul Felder  pok. Charles Oliveira przez TKO. R2., 4:06
170lbs: Yancy Medeiros pok. Alex Oliveira przez TKO, R3., 2:02
155 lbs: David Teymur pok. Drakkar Klose przez jednogłośną decyzję sędziowską (30-27 x2, 29-28).
115 lbs: Felice Herrig pok. Cortney Casey przez niejednogłośną decyzję sędziowską (29-28×2 28-29).

Karta przedwstępna
115 lbs: Amanda Cooper pok. Angela Magana przez TKO, R2., 4:30
170 lbs: Abdul Razak Alhassan pok. Sabah Homasi przez TKO, R1., 4:21
205 lbs: Dominick Reyes pok. Jeremy Kimball przez poddanie (duszenie zza pleców), R1., 3:39
265Ibs: Justin Willis pok. Allen Crowder przez KO, R1., 2:33