Kto zostanie selekcjonerem kadry siatkarzy? Eksperci zabrali głos

Siatkówka

Nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem siatkarskiej reprezentacji Polski. Temat w siatkarskim magazynie Polsatu Sport #7strefa omówiło grono ekspertów.

Mistrz świata, a obecnie zastępca prezesa zarządu ONICO Warszawa Paweł Zagumny jest zdania, że wybierający nowego selekcjonera kadry siatkarzy mają bardzo ciężki orzech do zgryzienia. - Nie jest to łatwa decyzja. Pójdą za nią wybory personalne wśród zawodników. Nie jest dla mnie ważne, czy to będzie Polak, czy obcokrajowiec. To ma być dobry trener, który trafi ze swoją filozofią i stylem pracy do zawodników - powiedział.

Prowadzący magazyn Jerzy Mielewski dostrzegł konieczność wprowadzenia do kadry młodych zawodników. - Mamy złotą generację mistrzów świata juniorów. Popatrzmy, jak ci zawodnicy grają w PlusLidze. Oni potrzebują czasu, ale coraz więcej minut spędzonych na boisku i coraz lepsze statystyki cieszą - skomentował.

- Jest tu kilka ciekawych nazwisk pod kątem reprezentacji. Jest ogromny potencjał. Trzeba teraz trafić z trenerem, który zrozumie polską mentalność. Do tej pory mieliśmy model włoski, który w moim odczuciu lekko się już wypalił. Potrzebujemy kogoś, kto rozumie styl naszego życia i sposób rozumowania. Atmosfera w polskiej drużynie do tej pory była bardzo ważna. PZPS musi trafić w trenera, który dotrze do chłopaków, a jak skompletuje skład i czy skorzysta z młodych chłopaków nie wiadomo. Takie mieszanki przynoszą często najlepsze efekty - powiedział Krzysztof Ignaczak.

- W momencie, gdy prowadziłem reprezentację skakaliśmy w ciemno. Aktualna sytuacja jest zdecydowanie lepsza. Mamy najlepszych zawodników na co dzień. Jest fizyczny kontakt poprzez rywalizację, nie ma przepaści. Dorastanie młodzieży w takich warunkach powinno następować szybciej. Nie ma obawy przed włączaniem młodych ludzi do reprezentacji. Myślę, że trener De Giorgi kierował się wynikiem doraźnym i poszedł w skład, który w jego mniemaniu miał przynieśc efekt. To nie zdało egzaminu. Nasuwa się więc jasne przesłanie - trzeba dokonać połączenia młodzieży z doświadczonymi graczami. Liga pokazuje, że bez kilku doświadczonych graczy reprezentacja będzie miała zbyt długą drogę - skomentował Ireneusz Mazur.

Zdaniem Dyrektora ds. Sportu Telewizji Polsat Mariana Kmity ciekawym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie na funkcję chociażby drugiego trenera szkoleniowca młodzieżowej reprezentacji Sebastiana Pawlika.

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze