McGregor ostatnią walkę w kategorii piórkowej stoczył w grudniu 2015 roku, kiedy w trzynaście sekund znokautował wielotniego dominatora Jose Aldo, odbierając mu mistrzowski pas. Później wiele razy mówiło się o ich ewentualnym rewanżu, ale Irlandczyk poszukał innych wyzwań: stoczył dwa pojedynki w wadze półśredniej z Nate'em Diazem, zdobył mistrzostwo wagi lekkiej oraz zmierzył się z Floydem Mayweatherem na zasadach bokserskich.

 

Tymczasem Holloway pozostaje niepokonany od sierpnia 2013 roku, wygrał dwanaście kolejnych walk i od kilku miesięcy pozostaje mistrzem wagi piórkowej. Co ciekawe, jego ostatnia porażka była dziełem właśnie McGregora, który zdominował ich starcie na dystansie trzech rund. Choćby dlatego "Blessed" chciałby po raz drugi zmierzyć się z "Notoriousem", by wyrównać stare rachunki.

 

Tuż po walce, jaką Holloway stoczył w weekend z Jose Aldo - wygrał przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie, broniąc po raz pierwszy tytuł wagi piórkowej - McGregor zamieścił prowokujący wpis. Zdjęcie zostało zrobione tuż po ich pierwszej walce. - Brakuje mi tych okularów przeciwsłonecznych - napisał.

Holloway odpowiedział bardzo szybko. - Brakuje ci okularów przeciwsłonecznych? Stawiam, że tęsknisz też za 2015 rokiem, bracie. Emerytowani zawodnicy uwielbiają przeszłość - napisał.