Team Kinguin i Illuminar Gaming mistrzami Polskiej Ligi Esportowej

E-sport
Team Kinguin i Illuminar Gaming mistrzami Polskiej Ligi Esportowej
fot. Team Kinguin

Zakończyły się finały drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. W zmaganiach League of Legends triumfowali gracze Illuminar Gaming, a mistrzowski tytuł rozgrywek Counter-Strike’a: Global Offensive zgarnęli zawodnicy Team Kinguin.

W Warszawie nie obyło się bez niespodzianek. Na turnieju finałowym League of Legends pojawili się reprezentanci Illuminar Gaming, Pompa Teamu, Temu DPD oraz Sneaky FoxEZ. To właśnie dwie pierwsze z wyżej wymienionych formacji miały zmierzyć się o złote medale drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. I choć Illuminar Gaming bez większych problemów odprawił z kwitkiem Sneaky FoxEZ, drugi półfinał niespodziewanie zwyciężył Team DPD. - Jak na początku kariery grałem profesjonalnie: w Meet Your Makers, Reason Gaming czy Gambit – widzowie oczekiwali ode mnie wygranych. Teraz, gdy jesteśmy underdogiem, tego nie odczuwam. Przegramy, to przegramy – zdarzyło się. Wygramy – super, bo jest zaskoczenie. Lepiej się gra, podchodząc do meczu z pozycji tego, który może ewentualnie sprawić niespodziankę - skomentował w jednym z wywiadów wygraną Jakub ‘Kubon’ Turowicz. W wielkim finale niespodzianki jednak nie stwierdzono. Spółka Wojciecha ‘Tabasko’ Kruzy zdominowała formację „Kurierów”, broniąc tym samym mistrzowskiego tytułu.

Zaskakująco potoczyły się także rozgrywki Counter-Strike’a: Global Offensive. Główny faworyt w walce o puchar - AGO Gaming - nie przedarł się nawet przez półfinał, odpadając w meczu z Venatores. - Uważam, że AGO Gaming jest dobre w Internecie, ale na LAN-ie już nie. Jak dostaliśmy się na turniej finałowy, ucieszyliśmy się, że w pierwszej kolejności zagramy właśnie na ten zespół – nawet mimo tego, że według mnie jest lepszy od Kinguin i PRIDE. Szkoda, że tylko online - mówił później Michał ‘SooN’ Wójcicki. Z drugiego półfinału zwycięsko wyszły natomiast „Pingwiny”, które nie dały najmniejszych szans graczom PRIDE. Na fali wygranej - jednak nie bez problemów - w potyczce o puchar udało im się następnie ograć Venatores.

Triumfując w drugim sezonie Polskiej Ligi Esportowej, gracze Teamu Kinguin i Illuminar Gaming wzbogacili się o czeki na 46,000 złotych. Srebrnym medalistom z Venatores i Teamu DPD przypadło natomiast po 17,000 złotych. Niedługo - już przez sieć internetową, a nie na LAN-ie - rozegrane zostaną starcia o trzecie miejsce. A w nich Pompa Team podejmie Sneaky FoxEZ, a PRIDE zagra z AGO Gaming.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie