Różal, Pudzian, Kołecki. Sportowcy, którzy zamieniali swoją dyscyplinę na MMA! (ZDJĘCIA)

Sporty walki
MMA Zawodnicy
Galeria zdjęć (12)

Mieszane sztuki walki to w Polsce sport bardzo rozwojowy. Spektakularne gale, duże pieniądze i rzesze fanów przyciągają znane nazwiska. Swój debiut w MMA zapowiedział bokser Krzysztof Zimnoch. Do najsłynniejszych polskich sportowców, którzy przeprowadzili się z innych dyscyplin do MMA można zaliczyć m.in. Szymona Kołeckiego, Mariusza Pudzianowskiego czy... Joannę Jędrzejczyk.

O tym, że Krzysztof Zimnoch spróbuje swoich sił w MMA kibice dowiedzieli się po jego porażce z niżej notowanym Joeyem Abellem. Decyzję pięściarza potwierdził jego współpromotor, Tomasz Babiloński. Inspiracją dla 34-latka, który przez wielu uważany był za jednego z najlepszych polskich bokserów wagi ciężkiej może stać się Szymon Kołecki (4-0, 4 KO) - były sztangista, który z powodzeniem występuje w nowej dyscyplinie. Na ostatniej gali "Babilon MMA" złoty medalista z Pekinu znokautował przeciwnika już w pierwszej rundzie mimo trudnego początku walki.
 
Jedną z najsłynniejszych "transformacji" w odniesieniu do polskich sportowców jest niesamowita przemiana Mariusza Pudzianowskiego (12-5-1 NC, 5 KO, 2 SUB). Jako strongman osiągnął już wszystko - pięciokrotnie uznawany był za najsilniejszego człowieka na świecie. W 2009 roku postanowił podjąć nowe wyzwanie sportowe i zadebiutował w formule MMA. Od tego czasu stoczył 18 zawodowych walk, z czego 12 z nich wygrał i stał się jedną z ikon organizacji KSW.
 
Joanna Jędrzejczyk to niekwestionowana mistrzyni kobiecego MMA. Mierząca 168 centymetrów wzrostu polska wojowniczka uprawiała... piłkę ręczną oraz koszykówkę. Pierwszy raz zetknęła się ze sztukami walki w wieku 16 lat. Padło na muay thai, po pół roku od pojawienia się na sali treningowej "JJ" została mistrzynią Polski w boksie tajskim. W 2012 roku wystartowała w MMA, wygrywając 14 walk z rzędu. Pierwsza porażka i utrata pasa mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie przyszła z Amerykanką Rose Namajunas w listopadzie tego roku.
 
Kto jeszcze poszedł w ich ślady? Przedstawiamy polskich sportowców, którzy swoje macierzyste dyscypliny zamieniali na mieszane sztuki walki.
kl, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze