Serie A: Bonaventura wygrał Milanowi mecz z Bologną

W niedzielnym starciu Serie A AC Milan pokonał na San Siro Bolognę 2:1, a obie bramki dla gospodarzy zdobył Ignazio Bonaventura, który przed tym meczem miał na koncie zaledwie jednego gola w trwającym sezonie Serie A. Dzięki trzem punktom mediolańczycy przeskoczyli w tabeli Fiorentinę i zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli.

Starcie dwóch ligowych sąsiadów lepiej rozpoczął Milan, który objął prowadzenie już w 10. minucie. Ignazio Abate posłał z własnej połowy wysokie podanie w pole karne rywala, tam piłkę głową zgrał Nikola Kalinić, ta trafiła prosto pod nogi Giacomo Bonaventury, który płaskim strzałem z 16 metrów umieścił futbolówkę w rogu bramki Antonio Mirante.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać. W 23. minucie w pole karne Milanu wpadł rozpędzony Mattia Destro, który wcześniej wygrał pojedynek z Mateo Musacchio, a później dostrzegł nadbiegającego Simone Verdiego i podał mu piłkę. Pomocnik Bologny strzelił przepięknego - prostym podbiciem w samo okienko bramki Gianluigiego Donnarummy.

Po takim początku mieliśmy prawo oczekiwać meczu walki okraszonego jeszcze wieloma trafieniami. Jak się jednak okazało, kolejny gol padł dopiero w 76. minucie. Jego autorem - rozgrywający znakomite zawody Bonaventura, który przed tym spotkaniem miał na koncie zaledwie jedną bramkę w obecnym sezonie Serie A. Zdobył ją zresztą dopiero przed tygodniem - w starciu z Benevento, kiedy dołożył jeszcze asystę (skończyło się 2:2).

Swojego drugiego gola w meczu z Bologną Bonaventura strzelił po kapitalnym długim podaniu z prawej strony od Fabio Boriniego. 28-letni pomocnik Milanu wygrał pojedynek powietrzny z Vassiliosem Torosidisem i mocnym strzałem głową pokonał bezradnego Mirante. Na tym niedzielne strzelanie na San Siro się skończyło. Co ciekawe, przez 90 minut meczu sędzia Marco Guida nie wyciągnął z kieszeni ani jednej kartki.

AC Milan - Bologna 2:1 (1:1)

Bramki: Bonaventura 10., 76. – Verdi 23. Sędzia: Marco Guida (Pompeje).

Milan: G. Donnarumma – Abate (59. Cutrone), Musacchio, Bonucci, Rodríguez – Kessie, Montolivo, Bonaventura – Suso, Kalinić (68. Silva), Borini (82. Calabria).

Bologna: Mirante – Torossidis, Gonzalez, Helander, Masina (83. Petković) – Donsah, Pulgar, Nagy (64. Taider) – Verdi, Destro, Palacio (72. Okwonkwo).