Esportowa drużyna Leśnodorskiego wyleci do USA

E-sport
Esportowa drużyna Leśnodorskiego wyleci do USA
fot. ESL

Wynik polskich derbów zadecydował o tym, kto poleci do Kalifornii na Legends Cup. W wielkim finale internetowego turnieju AGO Gaming okazało się lepsze od PRIDE.

Gracze AGO Gaming i PRIDE jak burza szli przez czwartą odsłonę zmagań Legend Series, zostawiając w tyle inne polskiej sekcje: Team Kinguin i Venatores, a także zagraniczne formacje pokroju Sprout, Teamu LDLC, ALTERNATE aTTaX czy Singularity. Biało-czerwone starcie „Aniołków” i „Orzełków” wskazać miało więc zwycięzcę turnieju. A motywacja do wygranej była spora - wyjazd do kalifornijskiego Santa Ana na Legend Cup.

Jak przystało na mecze, których stawka jest niemała, pojedynek należał do niezwykle wyrównanych. PRIDE - po walce runda za rundę - zgarnęło na swoje konto Overpass, AGO Gaming natomiast - dopiero po dogrywce - triumfowało na Mirage. Zwieńczeniem starcia okazał się Train. Trzecia mapa potoczyła się całkowicie po myśli rozpędzonej spółki Dominika ‘GruBego’ Świderskiego. Podopieczni Piotra Lipskiego zdobyli na niej wyłącznie dwa punkty.

AGO Gaming 2:1 PRIDE
Overpass 14:16; Mirage 22:18; Train 16:2

AGO Gaming wywalczyło tym samym bilety na Legends Cup. Zawody odbędą się 11 lutego 2018 roku w Santa Ana w USA. W ich puli nagród ulokowano $25,000. Oprócz Polaków w rozgrywkach uczestniczyć będą jeszcze trzy formacje. Nie wiemy jednak, kto dokładnie wypełni brakujące miejsca.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie