KMŚ 2017: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
KMŚ 2017: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 ruszają 12 grudnia na polskiej ziemi. Rywalizację w Opolu w grupie A rozpoczną mistrzowie Polski oraz Iranu - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Sarmayeh Bank VC. Transmisja meczu od 17:30 w Polsacie Sport.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w trwającym już od ponad dwóch miesięcy sezonie nie poniosła wciąż żadnej porażki. W lidze kędzierzynianie odnieśli już trzynaście zwycięstw, a ostatnio znakomicie rozpoczęli występy w Lidze Mistrzów. Szkoda tylko, że losowanie grup KMŚ 2017 nie było dla ZAKSY pomyślne. Jeśli mistrzowie Polski chcą awansować do czołowej czwórki turnieju, będą musieli ograć któregoś dwóch z potentatów: Sadę Cruzeiro lub Cucine Lube Civitanova. Najpierw jednak czeka ich starcie z niezwykle groźnym Sarmayeh Bank VC.

Pierwszy zespół, z jakim przyjdzie zmierzyć się drużynie Andrei Gardiniego to nie tylko mistrz Iranu, ale również mistrz Azji. Zespół, który na rodzimym podwórku nie ma sobie równych. Po drugiej stronie siatki zobaczymy również wielokrotnego reprezentanta Polski – rozgrywającego Łukasza Żygadło. –Tak naprawdę jest to reprezentacja Iranu wzmocniona Łukaszem Żygadło. Możemy spodziewać się ciekawego meczu, bo już mecze reprezentacyjne z Iranem zawsze były intensywne, nie brakowało wymiany zdań pod siatką. Myślę że jest to dobry mecz na rozpoczęcie – mówi o ekipie z Iranu statystyk ZAKSY Iwo Wagner.

Szkoleniowiec mistrza Azji podkreśla wagę rozgrywek o Klubowe Mistrzostwo Świata. – To niezmiernie ważne dla nas móc grać w tym turnieju. A ja jestem dumny, że mogę tutaj być z moim zespołem – mówił na konferencji prasowej Mostafa Karkhaneh. Swojemu szkoleniowcowi wtórował kapitan zespołu Mehdi Mahdavi. –Jesteśmy dumni z tego, że możemy grać przeciwko największym gwiazdom klubowym i reprezentacyjnym. Mam nadzieję, że pokażemy się tutaj z jak najlepszej strony – dodał zawodnik Sarmayeh Bank VC.

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Sarmayeh Bank VC od 17:30 w Polsacie Sport. O 17:00 zapraszamy na przedmeczowe studio.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze