Riemen-Żerebecka nie wystartowała w Arosie

Zimowe
Riemen-Żerebecka nie wystartowała w Arosie
fot. PAP

Powracająca do pełni sił po poważnym wypadku Karolina Riemen-Żerebecka nie wystartowała w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w szwajcarskiej Arosie. Warunki pogodowe uniemożliwiły przeprowadzenie zawodów w skicrossie, a za końcowe uznano rezultaty z kwalifikacji.

Pierwotnie treningi i kwalifikacje zaplanowane były na poniedziałek, ale nie mogły się odbyć z powodu opadów śniegu. Także we wtorek śnieżyca nie odpuszczała. Udało się przeprowadzić kwalifikacje, ale podczas zawodów tak zasypało trasę, że zawodnicy nie mogli się rozpędzić, aby przeskakiwać nad przeszkodami. - Treningi oficjalne na trasie Pucharu Świata za mną, ale ze względu na bezpieczeństwo i panujące warunki atmosferyczne, trenerzy podjęli decyzję o wycofaniu mnie ze startu w zawodach w Arosie - napisała na Facebooku Polka, która miała wystartować po raz pierwszy w tym sezonie.

 

Sędziowie zdecydowali, że uwzględnione zostaną wyniki z kwalifikacji, które wygrała Szwedka Sandra Naeslund, przed Niemką Heidi Zacher i Kanadyjką Brittany Phelan.

 

Riemen-Żerebecka powraca do rywalizacji w elicie po prawie dziewięciomiesięcznej przerwie. W marcu miała poważny wypadek w Sierra Nevada przed mistrzostwami świata. Trafiła wówczas do szpitala w Granadzie, gdzie była przez tydzień utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

 

Kolejne zawody w skicrossie planowane są na piątek w austriackim Montafon. Dzień wcześniej mają się odbyć kwalifikacje.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie