Euroliga: Koszykarki CCC Polkowice słabsze od ESBVA Lille Metropole

Koszykarki CCC Polkowice przegrały we własnej hali z ESBVA Lille Metropole 61:69 (19:5, 14:27, 15:19, 13:18) w meczu 8. kolejki Euroligi. To szósta porażka zespołu z Dolnego Śląska w grupie A.

Koszykarki CCC znakomicie rozpoczęły spotkanie. Po rzutach Angielki Temi Fagbenle i Greczynki Artemis Spanou prowadziły 11:0 i 16:0, a na 30 sekund przed końcem pierwszej kwarty 19:2.

Francuzki po bardzo słabym początku zaczęły odrabiać straty już w drugiej kwarcie. Zawodniczki z Dolnego Śląska nie potrafiły poradzić sobie z duetem obwodowych - Serbką Neveną Jovanovic i Angielką Johannah Leedham, które były skuteczne z dystansu. Przegrywały też coraz częściej walkę pod tablicami. Po 20 minutach z wysokiego prowadzenia polkowiczankom został tylko punkt (33:32).

W drugiej połowie zawodniczki z Lille dominowały na parkiecie i już po 35 sekundach trzeciej kwarty objęły prowadzenie 35:33 po rzucie zza linii 6,75 m Leedham. Polkowiczanki walczyły i nie odpuszczały. Na chwilkę objęły prowadzenie 48:47 w 28. minucie, ale do końca tej kwarty nie zdobyły już punktów. Drużyna ESBVA prowadziła po 30 minutach 51:48 i przypieczętowała swoją dominację w ostatniej części.

Po pierwszych 75 sekundach czwartej kwarty ekipa z Francji wygrywała 55:48. Czas wzięty przez trenera CCC George'a Dikeoulakosa zmienił nieco obraz gry. W 35. minucie brązowe medalistki MP traciły do rywalek punkt 58:59 po rzutach wolnych Jeleny Babkiny i Weroniki Gajdy.

W kolejnych minutach popis gry dała jednak Jovanovic, która trafiła dwa razy z rzędu za trzy punkty i na trzy minuty przed końcowa syreną zawodniczki ESBVA wygrywały 65:58. Serbka miała niesamowitą skuteczność - trafiła sześć z siedmiu rzutów za dwa, wszystkie pięć zza linii 6,75 m i wykorzystała jeden przyznany jej wolny.

Na osiemdziesiąt sekund sukces przyjezdnych przypieczętowała kolejnym rzutem z dystansu Johanne Gomis (69:61).

Gospodynie próbowały szybko zniwelować straty rzutami z dystansu, ale te w przeciwieństwie do akcji rywalek były nieskuteczne. W całym spotkaniu Francuzki trafiły 10 z 25 rzutów zza linii 6,75 m (40 procent), a Polki 8 z 26 (30 proc.). Przy niskiej skuteczności za dwa punkty obydwu ekip to był jeden z decydujących czynników. Drugim wygrana przez ESBVA Lille walka pod tablicami 49:40.

W 9. kolejce CCC zmierzy się na Węgrzech z Sopron Basket.

CCC Polkowice - ESBVA Lille Metropole 61:69 (19:5, 14:27, 15:19, 13:18)

CCC Polkowice: Temi Fagbenle 14, Alysha Clark 12, Jelena Babkina 10, Weronika Gajda 9, Artemis Spanou 7, Bria Holmes 6, Antonija Sandric 3, Magdalena Leciejewska 0;

ESBVA Lille Metropole: Nevena Jovanovic 28, Johannah Leedham 11, Johanne Gomis 10, Pauline Akonga Nsimbo 8, Mame Marie Sy Diop 6, Marielle Amant 4, Aminata Konate 2, Laetitia Kamba 0, Joyce Megane Cousseins 0.