Fiorentina lepsza od Sampdorii! 90 minut Drągowskiego (WIDEO)

Fiorentina pokonała 3:2 Sampdorię Genua w 1/8 finału Pucharu Włoch. Zespół Bartłomieja Drągowskiego, który rozegrał 90 minut, zapewnił sobie awans do ćwierćfinału dzięki dwóm wykorzystanym rzutom karnym. Na spotkaniu gościł selekcjoner reprezentacji U-21 Czesław Michniewicz.

Wszyscy liczyli, że w 1/8 finału Pucharu Włoch obejrzymy polski mecz. Niestety z czwórki Polaków na boisku zameldował się tylko jeden – Bartłomiej Drągowski. Jeśli chodzi o nasze trio z Sampdorii to kontuzjowany cały czas pozostaje Karol Linetty. Z powodu drobnego urazu mięśniowego nie zagrał Dawid Kownacki, a cały mecz na ławce przesiedział Bartosz Bereszyński.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Wynik otworzył Senegalczyk, Khouma Babacar, który do siatki trafił już w 2. minucie. Sampdoria zdołała jednak odpowiedzieć chwilę przed końcem pierwszej połowy. Wtedy to zamieszanie w polu karnym wykorzystał Edgar Barreto i z najbliższej odległości pokonał Drągowskiego. Polak nie miał jednak w tej sytuacji nic do powiedzenia.

Druga część meczu to już festiwal jedenastek. Najpierw karnego dla Fiorentiny wykorzystał Jordan Veretout, a tym samym odpowiedział Gaston Ramirez. Kiedy wydawało się już, że będziemy świadkami dogrywki, gospodarze w doliczonym czasie otrzymali kolejną jedenastkę. Ponownie na gola zamienił ją  Veretout i tym samym zapewnił Fiorentinie występ w ćwierćfinale.

Drągowski w tym spotkaniu nie miał zbyt wiele do roboty, a przy straconych bramkach nie zawinił. Miał jednak to, co bramkarzowi jest bardzo potrzebne, czyli szczęście. Raz przed utratą gola uratował go słupek, a w innej sytuacji poprzeczka.

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 3:2 (1:1)