Opolski "Okrąglak" był pierwszego dnia KMŚ 2017 szczęśliwy dla mistrzów Polski i Włoch. ZAKSA była jednak blisko porażki w starciu z Sarmayeh Bank, bowiem irański zespół prowadził już 2:0 w setach, a w końcówkach czwartej i piątej partii powinien przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kędzierzynianie w kluczowych momentach zachowywali jednak zimną krew, przy okazji mając sporo szczęścia, dzięki czemu zapisali na swoim koncie 2 punkty za zwycięstwo 3:2.

Oczko więcej po pierwszej kolejce spotkań mają siatkarze Cucine Lube Civitanova, którzy bez żadnego problemu ograli brazylijską Sadę Cruzeiro 3:0. Zawodnicy z Ameryki Południowej mieli być postrachem faworytów w polskim turnieju, ale o pierwszym spotkaniu na pewno chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Dla zwycięskiej drużyny najwięcej punktów (20) zdobył Cwetan Sokołow, ale w ataku wtórowały mu inne gwiazdy - Osmany Juantorena oraz Taylor Sander. Dobre humory może Włochom jednak mącić uraz stawu skokowego Dragana Stankovicia, który opuścił parkiet w trzeciej partii.

W dwóch ostatnich edycjach siatkarskiej Ligi Mistrzów siatkarze Lube dwukrotnie zawieszali na swoich szyjach brązowe medale Klubowych Mistrzostw Świata. Złote krążki przypadały w tym czasie bezkonkurencyjnemu Zenitowi Kazań, a 3 lata temu, w 1/8 finału, na drodze Włochów stanęła PGE Skra Bełchatów, która wypchnęła ich za burtę rozgrywek. W aktualnym składzie osobowym, Włosi są obok Zenita głównym faworytem do triumfu w KMŚ 2017.

Transmisja meczu ZAKSA - Cucine Lube od 17:00 w Polsacie Sport. Początek spotkania o 17:30.