Magiera wraca z bezrobocia! Dostał pracę w... PZPN!

Piłka nożna
Magiera wraca z bezrobocia! Dostał pracę w... PZPN!
fot. laczynaspilka.pl

Jacek Magiera pozostaje bez pracy od 13 września, kiedy to został zwolniony przez Legię Warszawa. Sytuacja niedługo się jednak zmieni. Od 2 stycznia 40-latek zaczyna bowiem pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Magiera obejmie stanowisko zastępcy dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej i będzie uczestniczył w rozwoju trzech obszarów działalności związkowej w skład których wchodzą: nadzór nad reprezentacjami młodzieżowymi, udział w kształceniu trenerów oraz w procesie szkolenia.

W ramach pierwszego segmentu Jacek Magiera będzie koordynował pracę reprezentacji od U-17 do U-20. Do jego obowiązków będzie należał nadzór nad krajowym skautingiem poprzez monitorowanie trenerów, skautów oraz bieżąca analiza zawodników ocenianych w informatycznym Systemie Obserwacji i Skautingu.

W obszarze kształcenia trenerów Jacek Magiera będzie brał udział w zajęciach prowadzonych przez Szkołę Trenerów PZPN oraz w wykładach na kursokonferencjach trenerskich w Polsce. Jednocześnie dołączy do grupy oceniającej kursy trenerskie prowadzone przez WZPN.

W ramach swoich obowiązków trener Magiera będzie brał także aktywny udział w programach szkoleniowych PZPN: AMO, LAMO, ZAMO, Mobilne AMO oraz dołączy do zespołu odpowiedzialnego za tworzenie materiałów szkoleniowych w tym suplementy dla Narodowego Modelu Gry.

– Jacek Magiera to mądry człowiek i trener, który bardzo dobrze zna się na piłce nożnej. Będzie kolejnym mocnym filarem w koncepcji rozwoju szkolenia PZPN oraz edukacji trenerów – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

RH, Polsat Sport, PZPN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze