Gattuso wprowadza swoje DNA do Milanu. „Koszulka po meczu ma być przepocona!”

Piłka nożna

Gennaro Gattuso jako zawodnik zawsze słynął ze swojej zadziorności na boisku, która momentami była aż nadto widoczna. Były defensywny pomocnik nie zmienił swojej mentalności jako trener, gdzie wymaga od każdego ze swoich podopiecznych tego samego – bez wyjątku. Nowy szkoleniowiec AC Milan udowadnia to już od pierwszego treningu na San Siro.

Jeżeli ktoś myślał, że Gattuso jako trener zmieni swoje podejście do futbolu, to zupełnie nie miał racji. Z obozu AC Milan, gdzie od niedawna na ławce trenerskiej pierwszego zespołu zasiada właśnie były reprezentant Włoch, już dochodzą głosy o ciężkich treningach i żywiołowości szkoleniowca.

 

- Na koszulkę AC Milan trzeba sobie zasłużyć. Po meczu ma być przepocona. Kiedy przychodziłem do tego klubu i widziałem grających Albertiniego, Maldiniego oraz innych zawodników powiedziałem sobie „Co ja tutaj robię?”. Na ścianach budynku klubowego widziałem zdjęcia piłkarzy trzymających trofea w swoich dłoniach. Przez pierwsze trzy sezony byłem podirytowany, ponieważ nic nie wygrałem. Z tego powodu czułem pieczenie w moim żołądku. Pomyślałem sobie, że zanim odejdę z tego klubu też chcę mieć takie zdjęcie na ścianie. Na szczęście kolejne lata były bardziej szczęśliwe i udało się wygrać więcej niż jedno trofeum – wspomina Gattuso swoje początki na San Siro.

 

Zadaniem Włocha jest zmienić mentalność zawodników, co podkreśla były piłkarz Rossonerich Demetrio Albertini. - Gattuso chce wprowadzić u piłkarzy przynależność do drużyny, przywiązanie do barw klubowych. Kiedy przychodzisz do takiego klubu jak Milan i podpisujesz lukratywny kontrakt, to myślisz sobie, że jesteś mocny, ale powinieneś traktować to jako trampolinę do podnoszenia swoich umiejętności. Jeżeli grasz dobrze w Milanie, niech to stanowi dla ciebie odskocznie do wielkiej kariery. Widać, że Milan staje się klubem, w którym zawodnicy chcą tu zostać, a nie myślą, żeby za chwilę odejść gdzieś indziej. Do tego dąży Gattuso, który ma mniej doświadczenia od Montelli, ale z pewnością posiada większy temperament – mówi piłkarz mediolańskiego klubu w latach 1988-2002.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze