KMŚ 2017: Shanghai VC pokonał po zaciętym meczu Argentyńczyków

Siatkarze chińskiego Shanghai VC pokonali w Łodzi mistrza Argentyny Personal Bolivar 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:18, 15:13) w swoim ostatnim meczu gr. B klubowych mistrzostw świata. W drugim spotkaniu w Atlas Arenie PGE Skra Bełchatów zagra z Zenitem Kazań (20.30).

Rywalizacja drużyn z Argentyny i Chin nie miała już większego znaczenia, bowiem obie ekipy wcześniej straciły szanse na awans do fazy finałowej turnieju. W spotkaniu wyróżnił się Argentyńczyk występujący w Shanghai VC Facundo Conte, który zdobył 20 punktów.

O godz. 20.30 w łódzkiej Atlas Arenie zmierzą się pewne awansu do strefy medalowej PGE Skra i Zenit. Oba zespoły odniosły wcześniej po dwa zwycięstwa i ich bezpośrednie starcie zdecyduje o pierwszym miejscu w grupie B.

W rozgrywanych po raz pierwszy w Polsce KMŚ rywalizuje osiem klubów. Z gr. A w Opolu awans do strefy medalowej wywalczyły broniąca tytułu brazylijska Sada Cruzeiro i mistrz Włoch Cucine Lube Civitanova. Półfinały w Krakowie zaplanowano na sobotę, a w niedzielę odbędzie się mecz o trzecie miejsce i finał.