Zimowe

Puchar Świata w Annecy: 11. miejsce...

Dla Kowalczyk w tym sezonie liczą się przede wszystkim dwa biegi rozgrywane techniką klasyczną podczas igrzysk w Pjongczangu - sprint i na 30 km. Wszystko jest podporządkowane tym startom.

 

Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego nie wystąpi w odbywającym się na przełomie roku morderczym cyklu Tour de Ski oraz sprinterskich zmaganiach w Dreźnie (13-14 stycznia), które zaplanowane są techniką dowolną.

 

Ostatnie dwa tygodnie Polka spędziła na treningach w Alpach. Jej najlepszym wynikiem w tym sezonie Pucharu Świata jest jak na razie siódme miejsce w sprincie techniką klasyczną w Lillehammer (2 grudnia).

 

Po trzech pucharowych weekendach w klasyfikacji generalnej prowadzą Szwedka Charlotte Kalla oraz fenomenalny Johannes Hoesflot Klaebo. 21-letni Norweg pierwszy docierał do mety we wszystkich sześciu startach, do których przystąpił.

 

Klaebo minionej niedzieli w Davos opuścił bieg na 15 km techniką dowolną, ale w Dobbiaco będzie rywalizował. Zrezygnował natomiast z udziału w Tour de Ski, aby skupić się na przygotowaniach olimpijskich.

Program zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich w Dobbiaco:
  
  sobota, 16 grudnia
  kobiety - bieg na 10 km techniką dowolną (godz. 11.00)
  mężczyźni - bieg na 15 km techniką dowolną (13.30)
  
  niedziela, 17 grudnia
  kobiety - bieg na dochodzenie na 10 km techniką klasyczną (11.30)
  mężczyźni - bieg na dochodzenie na 15 km techniką klasyczną (13.30)