Ancelotti jeszcze w tym sezonie przejdzie do Chelsea

Piłka nożna
Ancelotti jeszcze w tym sezonie przejdzie do Chelsea
fot. PAP/EPA

Według angielskich dziennikarzy włoski szkoleniowiec, Carlo Ancelotti jeszcze w tym sezonie obejmie stery Chelsea. W grę wchodzi także posada selekcjonera reprezentacji Włoch, ale pod warunkiem, że dojdzie do radykalnych zmian we włoskich strukturach piłki nożnej, które mogłyby zachęcić doświadczonego trenera do pozostania w kraju.

Przyszłość Ancelottiego wciąż jest gorącym tematem w świecie futbolu. Jeden z najbardziej utytułowanych trenerów pozostaje bez pracy odkąd został zwolniony z Bayernu Monachium przed paroma miesiącami. To pewne, że tak gorące nazwisko nie może zostać długo bezrobotne. Włoscy kibice życzyliby sobie, aby były opiekun m.in. AC Milan oraz Realu Madryt objął stery w reprezentacji Italii, która sensacyjnie nie zakwalifikowała się na przyszłoroczny mundial w Rosji. Sam zainteresowany nie wykluczył takiej opcji, ale przyznał w jednym z wywiadów, że wolałby zostać przy piłce klubowej, do której ma zamiar wrócić w czerwcu.

 

Angielskie media sugerują jednak inny scenariusz dla Włocha, według którego miałby przejść do Chelsea Londyn jeszcze w tym sezonie. Ancelotti miał już okazję współpracować z właścicielem The Blues, Romanem Abramowiczem. Pomiędzy rosyjskim magnatem i obecnym szkoleniowcem mistrzów Anglii, Antonio Conte nie układa się najlepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o politykę transferową.

 

Ancelotti byłby także mile widziany w Paryżu, gdzie niskie notowania ma Unai Emery. Tam też utytułowany trener miał okazję pracować. Zarówno w stolicy Anglii jak i Francji żałują, że zbyt szybko zrezygnowali z usług takiego fachowca. Jedni i drudzy chcieliby teraz poprawić ten błąd. Według doniesień prasy Ancelottiemu bliżej jest do Wysp Brytyjskich.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze