Pogrom w derbach Rotterdamu! Siedem bramek Feyenoordu (WIDEO)

Feyenoord w derbach Rotterdamu rozgromił Spartę 7:0. Cztery bramki padły jeszcze przed przerwą. Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta zajmują piąte miejsce w tabeli Eredivisie. Sparta jest ostatnia.

Strzelanie na stadionie Sparty rozpoczął w czwartej minucie Tonny Vilhena. 22-letni pomocnik dostał podanie na prawej stronie od
Dylana Vente, zszedł do środka i huknął z 30 metrów idealnie za kołnierz Roya Kortsmita.

Cztery minuty później to z kolei Vente podwyższył prowadzenie Feyenoordu. Lewą stroną ruszył Jean-Paul Boetius i sprzed pola karnego posłał piłkę wprost na głowę 18-letniego napastnika, który dopełnił formalności.

Minęło 10 minut i mieliśmy już 3:0. Akcję kolegów celną dobitką wykończył Jeremiah St Juste. Wynik pierwszej połowy ustalił ten, który rozpoczął niedzielne strzelanie - Vilhena. Młody Holender po raz kolejny udowodnił, że dysponuje niesamowitym strzałem z daleka. Tym razem uderzył nieco bardziej płasko i po koźle, ale z podobnej odległości, co przy pierwszej bramce.

Pierwszego gola po przerwie strzelił już w 48. minucie Renato Tapia. Obrońca z Peru wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego od Stevena Berghuisa. W 71. minucie Berghuis sam natomiast wcielił się w rolę strzelca. Z prawego skrzydła dogrywał mu Vente, a on z najbliższej odległości tylko dołożył stopę.

Wynik meczu w 88. minucie ustalił Bilal Basacikoglu po podaniu Jensa Toornstra. Turek, który osiem minut wcześniej zmienił Berghuisa, przelobował Kortsmita, a potem z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Sparta Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 7:0 (4:0)

Bramki: Vilhena 4., 28., Vente 8., St Juste 15., Berghuis 71., Basacikoglu 88. Sędzia: Gozubuyuk.

Sparta: Kortsmit - Floranus, Fischer, Breuer, Holst - Goodwin (76. Marfelt), Dougall, Sanusi (56. Veenhoven), Duarte - Proschwitz, Muhren (56. Spierings).

Feyenoord: Jones - Malacia, Tapia, Van Beek (58. Diks), St Just - Vilhena, Toornstra, El Ahmadi - Boetius, Vente, Berghuis (80. Basacikoglu).

Żółte kartki: Fischer, Proschwitz, Dougall - Van Beek.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.