Znamy drugiego uczestnika 16. Memoriału Wagnera

Siatkówka
Znamy drugiego uczestnika 16. Memoriału Wagnera
fot. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Jak co roku, robimy wszystko, aby uczestnicy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera reprezentowali najwyższy, światowy poziom. Dlatego po tym, jak najlepszą klubową drużyną globu został w Krakowie rosyjski Zenit Kazań, możemy z dumą ogłosić, że obok reprezentacji Polski, drugim uczestnikiem 16. Memoriału (24-26 sierpnia 2018 r.) będzie Rosja.

Dla Sbornej będzie to już szósty występ w turnieju, w którym dwukrotnie triumfowała (Olsztyn 2004, Kraków 2014), dwukrotnie zajmowała drugie miejsce (Katowice 2011, Płock 2013), a rok temu, w TAURON Arenie Kraków, zajęła trzecie miejsce.

Rosjanie – podobnie, jak reprezentacja Polski – potraktują przyszłoroczny Memoriał, jako sprawdzian generalny przed Mistrzostwami Świata w Bułgarii i we Włoszech. Piąta pozycja z ostatniego mundialu na pewno nie była szczytem ich marzeń, dlatego na dwa tygodnie przed kolejnym, powinni być w wysokiej dyspozycji. Przypomnijmy, że w grupie C podczas mistrzostw, rywalami reprezentacji Rosji będą: Amerykanie, Serbowie, Australijczycy, Tunezyjczycy i Kameruńczycy. W rankingu FIVB Rosjanie zajmują 4. miejsce.

Kolejnych dwóch uczestników 16. Memoriału Huberta Jerzego Wagnera zaprezentujemy w niedługim czasie, podobnie, jak miasto – gospodarza Turnieju.

SA, Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze