Piłka nożna

Legia Warszawa krok od sfinalizowania dwóch...

"Przegląd Sportowy" twierdzi, że władze Legii są skłonne sprzedać francuskiego pomocnika, ale muszą otrzymać satysfakcjonującą ofertę. Mówi się, że stołeczny klub oczekuje za swojego gracza przynajmniej 2 milionów euro.

 

27-latek trafił na Łazienkowską 3 przed sezonem 2016/17 i od tego czasu jest podstawowym graczem. Rozgrywający miewa wahania formy, ale zazwyczaj jest wiodącą postacią swojego zespołu. Legioniści zapłacili za niego belgijskiemu Waasland-Beveren 800 tysięcy euro.

 

W minionym sezonie prawdziwą furorę w MLS zrobił były król strzelców Ekstraklasy w barwach Legii - Nemanja Nikolić. Napastnik Chicago Fire do spółki z Davidem Villą z New York City został najlepszym strzelcem ligi. Ponadto za oceanem występuje również inny były piłkarz obecnego lidera Lotto Ekstraklasy - Waleri Kazaiszwili.

 

Gruzin co prawda polskiej ligi nie pobił, ale po występach w barwach warszawskiego klubu został dostrzeżony przez wysłanników San Jose Earthquakes. W swoim nowym zespole poradził sobie o wiele lepiej niż w ekipie ze stolicy Polski. W 13 występach strzelił 5 goli oraz zanotował jedną asystę.