Kane z hat-trickiem! Anglik depcze po piętach Messiemu

Harry Kane strzelił trzy gole, a Tottenham wygrał z Burnley 3:0 w 19. kolejce Premier League. Dla Anglika były to gole numer "51", "52" i "53" w 2017 roku. Do Lionela Messiego brakuje mu jednej bramki.

Burnley przed tą kolejką wyprzedzało "Spurs" o oczko. Podopieczni Seana Dyche'a w tym roku potrafili już urwać punkt ekipie z Londynu. Tottenham musiał z Burnley przywieźć komplet punktów, by nie dać odjechać czołówce ligi.

Już w 7. minucie strzelanie rozpoczął Kane. Anglik wykorzystał rzut karny. Dwie kolejne bramki dołożył w drugiej połowie. "Spurs" totalnie zdominowali rywali i nie dali im żadnych szans. Napastnik reprezentacji Anglii strzelił w tym roku już 53 gole. Jedno trafienie więcej ma Messi, ale Kane rozegra w 2017 roku jeszcze jeden mecz. 26 grudnia zmierzą się z Southampton.

Burnley - Tottenham 0:3 (0:1)

Bramki: Kane 7, 69, 79

Burnley: Pope - Bardsley, Long, Mee, Taylor - Gudmundsson, Defour, Cork, Arfield (Wells 86') - Hendrick (Vokes 71') - Wood (Barnes 35')

Tottenham: Lloris - Aurier, Sanchez, Vertonghen, Davies - Sissoko, Dier (Lamela 83') - Eriksen, Alli (Llorente 87'), Son (Dembele 78') - Kane

Żółte kartki: Defour - Alli, Sissoko