Król Harry! Anglik wyprzedził Messiego i pobił rekord ligi

Harry Kane został najskuteczniejszym piłkarzem 2017 roku w pięciu najsilniejszych ligach Europy. Trzy gole strzelone w meczu z Southampton spowodowały, że Anglik ma na swoim koncie już 56 trafień, o dwa więcej niż Lionel Messi. Napastnik Tottenhamu pobił też rekord Premier League.

Tegoroczne Boxing Day zaczęło się na Wembley, od starcia Tottenhamu z ekipą "Świętych". Southampton nie wygrało w lidze od końca listopada. "Spurs" po słabszym okresie wrócili do dobrej dyspozycji, co zapowiada ciekawą walkę o Top4.

Od początku było widać, która drużyna będzie dyktowała warunki. Kane wyraźnie dążył do zdobycia bramki i ta sztuka udała mu się po 22 minutach. Przed przerwą miał na koncie dwa gole, a w sumie w starciu ze "Świętymi" zaliczył hat-tricka. W sumie w 2017 roku ma na koncie 56 trafień, o dwa więcej niż Lionel Messi. W Premier League strzelił 38 goli i pobił rekord ligi Alana Shearera. Dodatkowo zanotował drugi hat-trick z rzędu.

Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się również Dele Alli oraz Son Heung-Min. Honorowe trafienia zaliczyli Sofiane Boufal i Dusan Tadic. Tottenham rozbił Southampton 5:2 i wskoczył na czwartą pozycję w tabeli.

Tottenham - Southampton 5:2 (2:0)

Bramki: Kane 22, 39, 67, Alli 49, Son 51 - Boufal 64

Tottenham: Lloris - Aurier, Sanchez, Verthongen, Rose - Dier, Dembele (Sissoko 54') - Eriksen, Alli (Winks 84'), Son (Lamela 77') - Kane

Southampton: Forster - Stehpens, Yoshida, Hoedt, Targett (McQueen 78') - Romeu - Boufal, Hojbjerg, Lemina (Gabbiadini 63'), Redmond (Tadic 63') - Long.

Żółte kartki: Long, Hojbjerg