Piłkarskie rozczarowania 2017

Piłka nożna
Piłkarskie rozczarowania 2017
fot. PAP

Mijający rok, choć reprezentacja Polski wywalczyła awans na mistrzostwa świata do Rosji, i zagramy tam po raz pierwszy od 12 lat, niekoniecznie był dla polskiej piłki wyjątkowo udany. Oto mój subiektywny ranking piłkarskich rozczarowań 2017.

Postawa naszej reprezentacji do lat 21 podczas mistrzostw, które odbyły się w Polsce

Drużynie Marcina Dorny nie pomogli ani fantastyczni kibice, ani luksusowe warunki długich przygotowań. W grupie nie mieliśmy szans ze Słowacją, a w ostatnim meczu z Anglią w Kielcach (0:3) nasi napastnicy widzieli bramkarza rywali z bliska tylko raz. Kiedy stali obok siebie w tunelu z szatni...

Odmowa Milika i Zielińskiego

Piłkarze Napoli mogli wzmocnić drużynę Marcina Dorny na Euro U-21, ale wykręcili się sianem. Tak naprawdę nie odmówili Dornie, ale polskim kibicom, którzy chcieli zobaczyć ich w akcji.

0:4 w Kopenhadze

Po raz pierwszy drużynie narodowej pod wodzą Adama Nawałki przytrafił się aż taki łomot. W meczu z Duńczykami Polacy nie mieli żadnych szans. Pojawiła się też przez to rysa na pomniku Adama Nawałki, który ewidentnie pomylił się w wyborach personalnych.

1:7 reprezentacji do lat 19 w meczu z Anglią

Co prawda to był tylko mecz towarzyski, ale hymny odgrywano, a podopieczni Dariusza Dźwigały wystąpili w nim z orzełkami na piersi. Po 33 minutach było już 0:7. Wstyd. To idealne podsumowanie postawy naszych „nadziei”.

Mistrz Polski w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy

O ile przegraną w Kazachami z Astany można było jeszcze jakoś usprawiedliwić, bo budżet tego klubu jest podobno większy niż Legii, to znalezienie czegokolwiek na obronę blamażu z mołdawskim Sheriffem Tyraspol jest nierealne.

Występ naszych drużyn klubowych na arenie międzynarodowej

Odpadli zgodnie wszyscy zanim skończyło się lato. A później była tylko licytacja który z naszych przedstawicieli odpadł ładniej. Wyszło na to, że najładniej odpadła Arka Gdynia. Bo z honorem.

Prezes Legii Dariusz Mioduski

Najpierw zapowiedział publicznie, że nie zwolni trenera Magiery, bo ma do niego zaufanie, a współpraca będzie trwała latami po czym go zwolnił. I weź tu człowieku ufaj zarządzającym polską piłką. Jako wytrawny biznesmen musiał przecież wiedzieć, że słowo zazwyczaj bywa cenniejsze od pieniędzy. Żeby nie było wątpliwości: jak najbardziej prezes miał powody, aby wymienić trenera. Chodzi jednak o okoliczności.

Prezesi klubów ekstraklasy ogólnie

Z jakąś zastanawiającą satysfakcją kręcą trenerską karuzelą. W ciągu pół roku wymienili dziewięciu trenerów na szesnastu możliwych. Dzięki takiemu podejściu trener przechadzający się po klubie jest wskazywany palcami z politowaniem przez innych pracowników: patrzcie to facet, którego za chwilę wyrzucą.

Grzegorz Krychowiak

W 2017 roku zagrał tylko w dwóch meczach, w których jego klub wygrał. Owszem miał kontuzję, pecha itd. Ale wyraźnie dokonywał też złych wyborów sportowych. Najpierw uwierzył, że da radę w Paris Saint Germain, a później spróbował ratunku w West Bromwich, która to drużyna dobrze płaci, ale beznadziejnie gra w piłkę.

Cracovia pod wodzą Michała Probierza

Mimo całej sympatii do pana Michała i ciągłej wiary w jego talent (prędzej czy później zostanie pewnie selekcjonerem reprezentacji) nie sposób nie zauważyć, że szkoleniowiec, który w poprzednim sezonie omal nie zdobył mistrzostwa z Jagiellonią notuje niebywały zjazd. Z Cracovią przegrał dziewięć meczów w tym prestiżowe derby z Wisłą i trwa na stanowisku tylko dlatego, że właściciel klubu `Janusz Filipiak chce być oryginalny i trenera nie zmienia.

2:2 z Wyspami Owczymi

Szalona radość piłkarzy Czesława Michniewicza (reprezentacja U-21) po golu na 2:2 w ostatniej minucie jest w pełni uzasadniona. Uniknęli prawdopodobnie największej wpadki w historii polskiej piłki jaką byłaby porażka z krajem, który ma tylu mieszkańców co Józefów i Nadarzyn. Dzięki temu remis można nazwać tylko zwykłym obciachem.

Cezary Kowalski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie