Pjongczang: Ujawniono szczegóły ceremonii medalowych

Zimowe
Pjongczang: Ujawniono szczegóły ceremonii medalowych
fot. PAP

Komitet organizacyjny zimowych igrzysk w Pjongczangu ujawnił szczegóły ceremonii wręczania medali. Zawodnicy będą wchodzić na białe podium, zbudowane z charakterystycznych, podłużnych dachówek ("giwa"), a hostessy wystąpią w tradycyjnych strojach koreańskich.

Kolory strojów - biel, czerwień i granat - nawiążą do flagi Korei Południowej. Czapki i białe szale zdobione będą delikatnym wzorem z płatków śniegu i koreańskiego alfabetu.

Podczas zimowych igrzysk (9-25 lutego) odbędą się 103 ceremonie medalowe, zaś w czasie paraolimpiady (8-18 marca) 80. Na specjalnym placu w Pjongczangu zwycięzcy będą honorowani codziennie w godzinach od 19 do 21 lokalnego czasu.

Medaliści nie będą otrzymywać bukietów kwiatowych. Dostaną za to lalkę, maskotkę "Uhsahwa" oraz papierowy kwiat, symbol zdania egzaminów państwowych za czasów panowania jednej z najpotężniejszych dynastii w historii Korei - Joseon (1392-1910). Obdarowani zostaną także pamiątką wykonaną z drewna przedstawiającą koreański alfabet oraz widoki górskiego krajobrazu okolic Pjongczangu.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze