Walka Joshua - Parker coraz bliżej? "Jesteśmy pełni optymizmu"

Sporty walki

Coraz głośniej mówi się o walce Anthony'ego Joshuy (20-0, 20 KO) z Josephem Parkerem (24-0, 18 KO). Głos w tej sprawie zabrał promotor pięściarza z Wielkiej Brytanii Eddie Hearn, który zapewnił, że robi wszystko, by osiągnąć porozumienie w sprawie starcia obu bokserów.

Możliwość walki Joshua - Parker elektryzuje cały bokserski świat. Do tego, by stała się ona faktem, brakuje jeszcze jednak pełnego porozumienia obozów obu pięściarzy, pomiędzy którymi toczą się obecnie rozmowy.

 

- Ciężko pracujemy, by sfinalizować umowę i jesteśmy pełni optymizmu - powiedział Hearn telewizji Sky Sports. Zaznaczył jednocześnie, że "nie ma walki, dopóki nie ma podpisanego kontraktu".

 

Hearn zapewnił też, że ewentualne starcie ogłoszone zostanie na początku 2018 roku. Spekuluje się, że promotor Parkera David Higgins ma w przyszłym tygodniu polecieć do Londynu, by dopiąć wszystkie szczegóły związane z tą walką.

 

Największą kością niezgody pomiędzy obozami były pieniądze. Ostatecznie i w tej materii osiągnięto porozumienie, a obóz Parkera zgodził się otrzymać 30-35 procent całej kwoty.

 

Hitowy pojedynek najprawdopodobniej odbędzie się w marcu lub kwietniu. Rozważanymi lokalizacjami są Cardiff, Londyn i Manchester. Stawką są pasy mistrzowskie federacji IBF, WBA i WBO. Posiadaczem dwóch pierwszych jest Anglik, natomiast mistrzem świata WBO jest Nowozelandczyk.

 

Obaj bokserzy są niepokonani w zawodowych ringach. Joshua w ostatniej walce pokonał przez techniczny nokaut Carlosa Takama (35-4-1, 27 KO), a wcześniej okazał się lepszy od samego Władimira Kliczki (64-5, 53 KO). Parker z kolei pokonał w 2017 roku Razvana Cojanu (16-3, 9 KO)  i Hughie Fury'ego (20-1, 10 KO).

KJ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze