Pogoń Szczecin ma nowego bramkarza

Piłka nożna
Pogoń Szczecin ma nowego bramkarza
fot. Cyfrasport

26-letni Łukasz Budziłek został nowym bramkarzem występującej w piłkarskiej ekstraklasie Pogoni Szczecin. Przeszedł z Lechii Gdańsk, choć w ostatnich latach bronił barw pierwszoligowych zespołów Chojniczanka Chojnice i Wigry Suwałki, do których był wypożyczany.

Urodzony w Bełchatowie bramkarz podpisał z klubem 3,5-letnią umowę i po wznowieniu treningów przez zespół Pogoni dołączy do zespołu trenera Kosty Runjaica.

 

Budziłek jest wychowankiem bełchatowskiego GKS i właśnie w barwach tego klubu zadebiutował w ekstraklasie, gdy w październiku 2010 r. w bramce swej drużyny na ostatnie 15 minut derbowego meczu z Widzewem zastąpił Łukasza Sapelę. Nie udało mu się jednak zdobyć pozycji pierwszego golkipera w Bełchatowie, ani w innych zespołach ekstraklasy (Legii Warszawa czy Lechii Gdańsk). Łącznie do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył 12 występów.

 

Znacznie lepiej szło mu w drużynach pierwszoligowych. Na zapleczu ekstraklasy był podstawowym zawodnikiem GKS Katowice, Chojniczanki i Wigier. Do tych dwóch ostatnich klubów był wypożyczany z gdańskiej Lechii. W pierwszej lidze zagrał 81 meczów. Kilka dni temu rozwiązał kontrakt z gdańszczanami, stał się wolnym zawodnikiem i podpisał kontrakt z Pogonią, gdzie będzie rywalizował o miejsce w składzie z 10 lat starszym Łukaszem Załuską.

 

Nowy bramkarz Pogoni przeszedł już testy medyczne. - Nigdy nie godziłem się na siedzenie na ławce. W związku z tym szukałem swoich szans w pierwszej lidze. Chciałbym, by licznik moich spotkań w ekstraklasie, właśnie w barwach Pogoni, znacznie się powiększył – powiedział zawodnik tuż po podpisaniu umowy z nowym klubem.

 

Latem ubiegłego roku Pogoń opuściło dwóch podstawowych bramkarzy - Dawid Kudła i Jakub Słowik. W ich miejsce klub pozyskał tylko Załuskę. Dotychczasowym jego zmiennikiem był 21-letni Adrian Henger.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze