Nice 1 Liga: Podbeskidzie rozpoczęło przygotowania do rundy wiosennej

Piłka nożna
Nice 1 Liga: Podbeskidzie rozpoczęło przygotowania do rundy wiosennej
fot. Cyfrasport

W czwartek pierwszoligowi piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała rozpoczęli przygotowania do gier wiosennnych. W pierwszym dniu zajęć zawodnicy przeszli test siły i szybkości w biegu na 30 metrów. Przeprowadzono je w jednej z bielskich sal sportowych.

W planach podopiecznych Adam Noconia są dwa zgrupowania, w Wałbrzychu i Turcji. Mają rozegrać 11 sparingów (w porównaniu do grudniowych informacji doszedł jeden, z Ruchem Chorzów), w tym z ekstraklasową Koroną Kielce. Obóz na Dolnym Śląsku odbędzie się w dniach 15-20 stycznia. Tam zmierzą się ze Ślęzą Wrocław, w ostatnim dniu pobytu.

Przed wylotem do Turcji (miejscowość Turkler) "Górale" zagrają z Zagłębiem Sosnowiec (24 stycznia, na obiekcie rywala), Ruchem (27 stycznia, w Rybniku-Kamieniu), Podhalem Nowy Targ (31 stycznia, w Czechowicach-Dziedzicach), Koroną (3 lutego, na obiekcie rywala), MKS Kluczbork (7 lutego w Czechowicach-Dziedzicach). Za granicą będą trenować od 9 do 21 lutego (w planach są cztery sparingi, nie podano jeszcze przeciwników). Po powrocie zmierzą się jeszcze z Puszczą Niepołomice (24 lutego w Czechowicach-Dziedzicach).

"Na dzisiejsze zajęcia stawiła się niemal cała drużyna włącznie z Łukaszem Zakrzewskim i Kamilem Jonkiszem, którzy ostatnio przebywali na wypożyczeniu, oraz młodymi zawodnikami Konradem Gutowskim, Filipem Matuszczykiem i Mikołajem Gibasem. Zabrakło jedynie bramkarza Wojciecha Fabisiaka, który dochodzi do zdrowia po zabiegu artroskopii stawu kolanowego i do pełnej dyspozycji powinien wrócić w trakcie najbliższych dwóch tygodni" - poinformował w czwartek bielski klub na swojej stronie internetowej.

Także w tym dniu poinformowano, że rozwiązano kontrakt ze stoperem Krystianem Kujawą, zaś Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński, Tomasz Podgórski i Szymon Szymański zostali przesunięci do zespołu rezerw. Już wcześniej ogłoszono, że Lech Poznań nie skorzystał z prawa ściągnięcia z wypożyczania do Podbeskidzia napastnika Pawła Tomczyka. Zostaje on więc w bielskim zespole na kolejne sześć miesięcy.

Po grach jesiennych Podbeskidzie w tabeli pierwszej ligi zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 24 punktów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze