Trener Niemców oskarża! Upadek Freitaga z winy organizatorów?

Zimowe
Trener Niemców oskarża! Upadek Freitaga z winy organizatorów?
fot. PAP

- W takich warunkach nie można dopuścić, aby zawodnicy na progu uzyskiwali tak duże prędkości. Do tego źle był przygotowany zeskok - Werner Schuster skrytykował organizatorów trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Trener niemieckich skoczków zarzuca im złe przygotowanie obiektu Bergisel, co miało doprowadzić do upadku Richarda Freitaga.

Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miał upadek po lądowaniu na 130 m w pierwszej serii czwartkowego konkursu. W drugiej serii Freitag nie wystąpił, został odwieziony karetką do kliniki w Innsbrucku na szczegółowe badania. Konkurs wygrał Kamil Stoch i umocnił się na prowadzeniu w turnieju.

"Pierwsze informacje, jakie do nas docierają, nie są niepokojące. Richard prawdopodobnie nie odniósł żadnych poważnych urazów, jest tylko poobijany, odczuwa ból, ale na szczęście nie skarży się na kolana. Nie będziemy za wszelką cenę starali się, aby wystąpił w ostatnim sobotnim konkursie" - powiedział Schuster.

Niemiecki szkoleniowiec zarzucił delegatowi technicznemu FIS z Norwegii, że dopuścił do skakania w tak złych warunkach.

"Pogoda była zła, wiatr zmieniał kierunek. Do tego robiło się coraz ciemniej, gdy startował Richard. W takich warunkach nie można dopuścić, aby zawodnicy na progu uzyskiwali tak duże prędkości. Do tego źle był przygotowany zeskok" - uważa Schuster, który przypomniał, że strefa lądowania na tej skoczni od zawsze sprawia zawodnikom problemy.

"Dwa lata temu upadek miał tam Severin Freund, rok temu Stoch. Trzeba coś zrobić, aby obiekt był bardziej bezpieczny" - uważa niemiecki trener.

Mniej stanowczo skocznię w Innsbrucku ocenia były zawodnik Austriak Andreas Goldberger, który obecnie jest komentatorem stacji ORF.

"Rzeczywiście zeskok nie jest tam zupełnie gładki, jego fragmenty są lekko faliste. Ale w czwartek nie zawiniła sama skocznia, tylko Freitag, który po lądowaniu popełnił błąd" - oznajmił "Goldi".

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze