W Hiszpanii ostatni sprawdzian polskich piłkarzy ręcznych

Piłka ręczna
W Hiszpanii ostatni sprawdzian polskich piłkarzy ręcznych
fot. PAP

W najbliższy weekend reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozegra w Hiszpanii trzy mecze towarzyskie podczas Memoriału Domingo Barcenasa, które będą ostatnim sprawdzianem przed turniejem prekwalifikacyjnym do mistrzostw świata w portugalskim Povoa de Varzim.

Formę biało-czerwonych w dniach od piątku do niedzieli w Pontevedrze i Vigo sprawdzą kolejno Argentyna, Białoruś i ekipa gospodarzy, czyli aktualni wicemistrzowie Europy i zdobywcy m.in. dwóch złotych medali mistrzostw świata (2005 i 2013 rok).

- Chcemy grać szybko i z entuzjazmem. Życzyłbym sobie bardziej kombinacyjnej gry w ataku pozycyjnym. Przed nami jeszcze dużo pracy. Wiele czasu upłynie zanim to wszystko będzie się wiązało. Jest to też związane z tym, że ci gracze potrzebują doświadczenia, cierpliwości, dłuższego przebywania wspólnie na boisku – powiedział przed wyjazdem selekcjoner reprezentacji Polski Piotr Przybecki.

Rywalami Polaków w walce o awans do kolejnej fazy eliminacji MŚ 2019, będą Kosowo (12.01), Cypr (13.01) i na zakończenie Portugalia (14.01). Do następnej rundy kwalifikacji awansuje tylko zwycięzca. Turniej finałowy zorganizują w styczniu 2019 Dania i Niemcy.

en, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze