Wielki powrót do Polski! Luis Henriquez zagra w III lidze i pojedzie na mundial?

Piłka nożna
Wielki powrót do Polski! Luis Henriquez zagra w III lidze i pojedzie na mundial?
fot. PAP

Luis Henriquez, były piłkarz Lecha Poznań i 89-krotny reprezentant Panamy, wraca do Polski. Lewy obrońca, który rozegrał 139 meczów w Ekstraklasie, w poniedziałek rozpocznie treningi z III-ligową Polonią Środa Wielkopolska. Henriquez w listopadzie skończył 36 lat, ale wierzy, że regularna gra da mu szansę wyjazdu na rosyjski mundial.

Henriquez po odejściu z Lecha (2007-2015), z którym zdobył dwa mistrzostwa i Puchar Polski, występował w panamskim klubie Tauro FC. Zawodnik kontynuował także karierę w reprezentacji Panamy, ale ostatni mecz w jej barwach rozegrał w czerwcu 2016 roku. 36-latek wierzy jednak, że regularne występy w III-ligowej (czwarty poziom rozgrywek) Polonii Środa Wielkopolska, sprawią, że selekcjoner znów zwróci na niego uwagę.

O angaż w klubie nie będzie jednak łatwo. Polonia nie weźmie bowiem Henriqueza w ciemno - zanim Panamczyk będzie się mógł pochwalić nowym pracodawcą, musi pokazać się z dobrej strony na treningach. Przejść swoiste testy. Te rozpocznie już w poniedziałek.

 


Z ósmej drużyny drugiej grupy III ligi na mistrzostwa świata w Rosji? Brzmi absurdalnie? Może i tak, ale na korzyść Henriqueza przemawia fakt, że w Panamie, podobnie jak u nas, lewa strona obrony to pozycja wyjątkowo ciężka do obsadzenia. Selekcjoner Hernan Gomez w trzech ostatnich spotkaniach wypróbował na niej aż trzech zawodników. I wydaje się, że nadal nie znalazł optymalnego rozwiązania.

Czy Henriquez dzięki grze na głębokiej piłkarskiej prowincji wróci do wielkiego futbolu? To przecież zawodnik, który swego czasu pomógł wyeliminować z Ligi Europy wielki Juventus i pokonać w niej Manchester City. Teraz w mundialowej grupie stanąłby oko w oko z reprezentantami Anglii, Belgii i Tunezji. Zabawna sprawa - w maju Henriquez pilnowałby Krzysztofa Zaremby z Kotwicy Kołobrzeg, w czerwcu biegałby po rosyjskich boiskach za Harrym Kanem... Przeskok o tysiąc piłkarskich klas.

RH, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie