Freitag opuści kolejne zawody? Wielka szansa Stocha

Zimowe
Freitag opuści kolejne zawody? Wielka szansa Stocha
fot. PAP

Richard Freitag opuścił trzy ostatnie serie konkursowe 66. Turnieju Czterech Skoczni. Niemiec po upadku w Innsbrucku doznał kontuzji i bardzo możliwe, że opuści kolejne zawody, aby w pełni sił wrócić na mistrzostwa świata w lotach.

Już 19 stycznia na skoczni w Oberstdorfie rozpoczną się mistrzostwa świata w lotach. To jedna z najważniejszych imprez tego sezonu, obok igrzysk olimpijskich i Turnieju Czterech Skoczni. Po świetnej niemiecko-austriackiej imprezie faworytem zawodów będzie Kamil Stoch, ale do rywalizacji chciałby również włączyć się Freitag.

 

Przypomnijmy, że w czwartek przewrócił się po skoku w pierwszej serii konkursu w Innsbrucku, a w drugiej oraz w konkursie w Bischofshofen nie wziął już udziału. W efekcie Niemiec stracił szanse na zwycięstwo w turnieju, a także nie dzierży już koszulki lidera Pucharu Świata, którą odebrał mu Stoch.

 

Przed mistrzostwami w lotach już tylko zawody na mamucie w Kulm. Wszystko wskazuje na to, że nie zobaczymy tam Freitaga, który będzie chciał wrócić do optymalnej formy przed konkursami w Oberstdorfie. – Ta skocznia w Kulm to najbardziej wymagający obiekt, na którym skoczkowie będą w tym sezonie rywalizować – tłumaczył w rozmowie ze sport.de trener Niemców, Werner Schuster, który raczej nie zdecyduje się podjąć ryzyka związanego z występem swojego podopiecznego.

 

Kolejna absencja Freitaga otwiera szansę dla Stocha. Polak może powiększyć swoją przewagę nad największym rywalem w Pucharze Świata i postawić się w komfortowej sytuacji przed następnymi konkursami. Liderujący Polak w tej chwili ma zaledwie 12 punktów przewagi nad Niemcem, ale przy ewentualnym braku Freitaga w Kulm ta różnica pewnie się znacznie powiększy.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze