Puchar Polski: APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Puchar Polski: APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP

W środę lider PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpocznie walkę o obronę Pucharu Polski wywalczonego przed rokiem. Faworyt spotkania z I-ligowym APP Krispolem Września jest oczywiście tylko jeden, jednak mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami. Transmisja meczu od godz. 18:00 na Polsatsport.pl!

W barwach Krispolu zagra kilku zawodników, którzy w swojej karierze mieli styczność z parkietami PlusLigi, a na ławce trenerskiej zobaczymy Mariana Kardasa, którego przeszłość jest mocno związana z Bydgoszczą. Jędrzej Maćkowiak grywał z Skrze Bełchatów, Krzysztof Antosik bronił barw wielu zespołów ektraklasy, a w ataku obejrzymy Patryka Napiórkowskiego, który ma za sobą grę w AZS-ie Olsztyn. Po 15 meczach ligowych zespół z Wrześni ma aż 31 punktów i aspiruje do awansu.

Przed kopciuszkiem jednak zadanie z gatunku tych niemożliwych do wykonania. Na ich parkiecie zobaczymy bowiem zespół, który w tym sezonie ma komplet zwycięstw - ale klasę wyżej. ZAKSA zdominowała parkiety PlusLigi i pewnie zmierza po obronę tytułu mistrzowskiego. Czy obroni także zdobyty przed rokiem Puchar Polski?

Z losowania zadowolony jest trener Kardas, dla którego mecz z najlepszym polskim zespołem jest prawdziwym świętem:
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wylosowaliśmy właśnie takiego przeciwnika. Co prawda nie mamy dużych szans, ale organizacja takiego meczu dla naszej drużyny, regionu i kibiców to naprawdę świetna sprawa. Mam nadzieję, że staniemy na wysokości zadania organizacyjnie i dla wszystkich będzie to świetne wydarzenie i siatkarskie święto.

 

Transmisja meczu APP Krispol Września – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na żywo od godz. 18:00 w Polsatsport.pl.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie