Puchar Polski: ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Kilka dni temu poznaliśmy pary ćwierćfinałowe siatkarskiego Pucharu Polski. 10 stycznia mamy poznać więc skład Final Four, które odbędzie się w ostatni weekend stycznia we Wrocławiu. W jednym z najciekawszych zestawień zmierzą się dwie czołowe siły PlusLigi: ONICO Warszawa podejmie Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport.

Gdy mierzą się ze sobą trzecia i czwarta siła PlusLigi, gwarancją są wielkie emocje. W ćwierćfinale Pucharu Polski los skojarzył ze sobą ONICO Warszawa i Jastrzębski Węgiel, czyli dwa zespoły aspirujące do ligowego podium. Zespół ze stolicy pod wodzą Stephane'a Antigi przebojem wdziera się w tym sezonie do ścisłej czołówki w Polsce i planuje namieszać.

Rywal ONICO, brązowy medalista poprzedniego sezonu PlusLigi, w obecnych rozgrywkach również utrzymuje miejsce w ścisłej ligowej czołówce. Po poprzedniej kolejce, w której jastrzębianie pokonali BBTS Bielsko-Biała, drużyna plasuje się na czwartym miejscu tabeli i traci do stołecznych trzy punkty. Najbliższy rywal ONICO Warszawa bardzo dobrze radzi sobie również w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W dotychczasowych dwóch meczach odniósł on dwa zwycięstwa, pokonując Berlin Recycling Volleys oraz Spacer’s Toulouse Volley. Niedługo jastrzębianie będą mieli okazję do sprawdzenia swoich umiejętności na tle najlepszego zespołu globu – Zenitu Kazań.

Oba zespoły zmierzyły się już raz w Torwarze w trakcie obecnego sezonu ligowego. 26 listopada siatkarze ONICO Warszawa zagrali kapitalne spotkanie i pokonali, wyżej notowanego wówczas rywala 3:0. Na spotkanie przyjezdnych motywuje Leszek Dejewski, asystent trenera Marka Lebedewa:
Walka o zdobycie Pucharu Polski jest jednym z naszych celów na ten sezon. Przegrywający zostaje wyeliminowany z dalszej gry, dlatego widać po zawodnikach, że są mocno zmobilizowani na to spotkanie. Chcemy zrewanżować się ONICO za listopadową porażkę. Ulegliśmy wówczas 0:3, ale w dwóch setach przegraliśmy na przewagi i gdybyśmy popełnili mniej błędów, wynik mógł być w drugą stronę. Mamy coś do ugrania, chcemy jechać do Wrocławia.
Pod znakiem zapytania w tym spotkaniu stoi występ podstawowego libero JW, Jakuba Popiwczaka.

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie