Kieleccy siatkarze nadal zajmują ostatnią pozycję w tabeli ekstraklasy, ale na Warmię i Mazury jadą w dużo lepszych nastrojach niż ostatnio i trudno się temu dziwić. Ubiegłotygodniowe zwycięstwo Dafi nad zespołem z Rzeszowa zgodnie okrzyknięto jedną z największych sensacji tego sezonu.

„Każde zwycięstwo, a dodatkowo odniesione nad tak silnym rywalem, buduje atmosferę w drużynie. Nie inaczej jest w naszym przypadku, bo tych wygranych bardzo potrzebujemy. Te trzy zdobyte punkty pozwoliły się nam zbliżyć do zespołów, które nas wyprzedzają w tabeli” – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej przyjmujący Dafi Jakub Szymański.

„Humory mamy lepsze przynajmniej z dwóch powodów. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i pokonaliśmy bardzo dobrego przeciwnika, ale zapominamy już o tym co było, a skupiamy się na tym co przed nami” – dodał Daszkiewicz.

A przed kieleckim zespołem kolejne trudne wyzwanie, wyjazdowy mecz z akademikami z Olsztyna. Zdaniem szkoleniowca „w zespole rywala trudno doszukać się słabych punktów”.

„W ostatnim meczu z Espadonem w Szczecinie (wygranym przez AZS 3:0) bardzo dobrze zagrali byli siatkarze naszego klubu Miłosz Zniszczoł i Adrian Buchowski. Do tego dochodzi rozgrywający reprezentacji Polski Paweł Woicki, świetny atakujący Jan Hadrawa, para przyjmujących Tomas Rousseaux i Robbert Andringa - to światowej klasy zawodnicy. Nie można też zapominać o młodym środkowym Jakubie Kochanowskim i doświadczonym Danielu Plińskim” – komplementował rywali Daszkiewicz.

Dodał jednak, że przed niedzielnym pojedynkiem skupia się przede wszystkim na postawie swojej drużyny. „Powtarzam to cały czas jak mantrę – taktyka taktyką, znalezienie i wykorzystanie słabszych punktów przeciwnika jest bardzo ważne, ale 99 proc. sukcesu to własna gra. Aby myśleć o zdobyczy punktowej, musimy znów zagrać na 100 proc. swoich możliwości” – podkreślił.

„Może i akademicy nie mają słabych punktów, ale w przypadku ekipy z Rzeszowa było tak samo. Widać wyraźną poprawę w naszej grze w ciągu kilku ostatnich tygodni. Będziemy chcieli to potwierdzić w Olsztynie” – zapewnił atakujący kieleckiego zespołu Michał Superlak.

Niedzielny pojedynek Indykpolu AZS Olsztyn z Dafi Społem Kielce rozpocznie się o godzinie 15.00.

17. kolejka PlusLigi:

2018-01-12: Cuprum Lubin – Espadon Szczecin (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).
2018-01-12: Cerrad Czarni Radom – MKS Będzin (18.00)
2018-01-13: Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-01-13: Łuczniczka Bydgoszcz – GKS Katowice (16.00)
2018-01-13: Asseco Resovia – BBTS Bielsko-Biała (17.00)
2018-01-13: ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk (20.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-01-14: Aluron Virtu Warta Zawiercie – PGE Skra Bełchatów (14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-01-14: Indykpol AZS Olsztyn – Dafi Społem Kielce (15.00).