HME hokeistów na trawie: Efektowna wygrana Polaków na inaugurację

Inne
HME hokeistów na trawie: Efektowna wygrana Polaków na inaugurację
fot. PAP

Polscy hokeiści na trawie pokonali Danię 10:3 (2:2) w pierwszym meczu halowych mistrzostw Europy elity, które w piątek rozpoczęły się w belgijskiej Antwerpii. W piątek po południu podopieczni Karola Śnieżka zmierzą się z obrońcą tytułu Niemcami.

Polacy niezwykle udanie rozpoczęli udział w halowych mistrzostwach Starego Kontynentu, choć początek spotkania wcale nie zapowiadał tak efektownego zwycięstwa. W drugiej połowie dominacja biało-czerwonych nie podlegała już dyskusji. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Phillipp Weide. Niemiecki hokeista cztery lata temu otrzymał polski paszport, ale w reprezentacji nie wystąpił w zbyt wielu meczach, bowiem przytrafiła mu się poważna kontuzja.

 

W piątek po południu biało-czerwonych czeka trudne spotkanie z Niemcami, którzy w innym meczu grupy A rozgromili Czechy 8:1 (3:0).

 

W mistrzostwach Europy rywalizacja toczy się w dwóch grupach. Po dwie najlepsze drużyny awansują do półfinału, a pozostała czwórka zagra o miejsca 5-8. Dwie najsłabsze reprezentacje zostaną zdegradowane do pierwszej dywizji. Turniej zakończy się w niedzielę.

 

Polska - Dania 10:3 (2:2)

 

Bramki: dla Polski - Phillipp Weide - dwie (13, 35-krótki róg), Krystian Makowski (15), Tomasz Górny - trzy (23, 34, 40), Karol Majchrzak (25), Paweł Bratkowski - dwie (31-krótki róg, 32-krótki róg), Bartosz Żywiczka (38); dla Danii - Lasse Christensen (6-krótki róg), Tobias Grand (19), Mads Nielsen (37).

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie