Zarówno dla siatkarzy ONICO, jak i Trefla Gdańsk ostatnie dni są bardzo intensywne. Na oba zespoły, poza rywalizacją ligową, czekały środowe mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski. Gdańszczanie pewnie wygrali 3:0 ze Stalą Nysa, występującą w I lidze. Graczy ONICO czekało dużo trudniejsze zadanie. Na własnym terenie podejmowali oni sąsiada z ligowej tabeli – Jastrzębski Węgiel. Rywal, mający w składzie takie gwiazdy jak Muzaj, Oliva czy Kampa, postawił bardzo trudne wymagania. Goście prowadzili w setach 2:1, w dodatku rozbijając stołecznych w trzeciej partii do 16. Gracze ONICO pokazali jednak hart ducha i najpierw doprowadzili do tie-breaka, a następnie po bardzo emocjonującej końcówce, triumfowali w nim do 13.

 

MVP spotkania wybrany został rozgrywający ONICO – Antoine Brizard. Chwilę po meczu Francuz tak podsumował starcie z Jastrzębskim: – To był bardzo długi, trudny mecz. Nie wiem, czemu nie zagraliśmy dobrze, ale najważniejsze, że mimo to zwyciężyliśmy. Wygrywając tak ważne mecze, mimo słabszego dnia, naprawdę możemy osiągnąć coś wielkiego w tym sezonie.

 

Siatkarze ONICO notują obecnie serię siedmiu ligowych zwycięstw z rzędu. W ostatnim meczu PlusLigi pokonali u siebie 3:2 zespół Łuczniczki Bydgoszcz, prowadzony przez byłego trenera stołecznych – Jakuba Bednaruka. Warszawianie zajmują aktualnie trzecie miejsce w ligowej stawce. Z kolei gracze Trefla Gdańsk również utrzymują się w ścisłej czołówce – obecnie plasują się na piątym miejscu i do ONICO tracą cztery punkty. W ostatniej kolejce gdańszczanie ulegli przed własną publicznością PGE Skrze Bełchatów 0:3.

 

Oba zespoły rywalizowały już raz w obecnych ligowych rozgrywkach. W 2. kolejce, po emocjonującym meczu lepsi okazali się gdańszczanie, którzy wygrali u siebie 3:2. Było to debiut trenera Antigi w zespole ONICO Warszawa.

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Trefl Gdańsk w Polsacie Sport od godziny 20:00.