Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich 2018

Zimowe
Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w lotach narciarskich 2018
fot. PAP

Po odwołanym z powodu szalejącego wiatru konkursie w Bad Mitterndorf selekcjoner reprezentacji Polski, Stefan Horngacher podał skład, który powalczy o medale Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Odbędą się one już w najbliższym tygodniu na skoczni w Oberstdorfie.

Loty narciarskie nigdy nie były najmocniejszą stroną reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni potwierdzili powyższą tezę notując kiepski występ w sobotnim konkursie w Bad Mitterndorf. Na skoczni Kulm żaden z Polaków nie znalazł się w najlepszej dziesiątce konkursu - taka sytuacja miała miejsce po raz pierwszy w erze Horngachera.

Selekcjoner Polaków tuż po odwołanym konkursie niedzielnym, gdzie szalejący wiatr uniemożliwił rozegranie choćby jednej serii zawodów podał skład, który powalczy za tydzień o medale Mistrzostw Świata w niemieckim Oberstdorfie (HS 235).

- Do rozpoczęcia MŚ nie zrobimy zbyt dużo. Odbędziemy lekkie treningi po powrocie do domów. W Oberstdorfie Polskę reprezentować będzie ten sam zespół, który rywalizował na Kulm, z wyjątkiem Jakuba Wolnego. Na mistrzostwa jedziemy z piątką zawodników - powiedział.

Warto jednak przypomnieć, że każda reprezentacja może wystawić do kwalifikacji po czterech zawodników. Oznacza to, że jeden z naszych reprezentantów zostanie odsunięty od składu zaraz po oficjalnym treningu w czwartek. Kwalifikacje zostaną rozegrane tego samego dnia. W piątek i sobotę rozegrane zostaną konkursy indywidualne, w niedzielę czeka nas zaś konkurs drużynowy.

Skład reprezentacji Polski na MŚ w lotach wraz z rekordami życiowymi:

Kamil Stoch (251,5 m)
Piotr Żyła (245,5 m)
Maciej Kot (244,5 m)
Dawid Kubacki (232 m)
Stefan Hula (218 m)

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze