Tevez o przygodzie w Chinach: To były wakacje

Piłka nożna
Tevez o przygodzie w Chinach: To były wakacje
fot. PAP

Carlos Tevez przy okazji swojego powrotu do Boca Juniors zdradził, że jego pobyt w Chinach traktował wyłącznie jako wakacje, kiedy to reprezentował barwy Shanghai Shenhua. Argentyńczyk spędził w Azji pół roku i zastanawiał się nawet nad zakończeniem kariery. Ostatecznie wybrał powrót do swojej ojczyzny.

Dla wszystkich kibiców Boca Juniors powrót Carlosa Teveza to wielkie wydarzenie. Argentyńczyk postanowił opuścić ligę chińską po sześciu miesiącach. Sam zainteresowany nazwał ten okres "rozczarowującym", mimo że jego kontrakt opiewał na sumę 40 mln euro za sezon.

 

- Chciałem zakończyć karierę w koszulce klubu, który kocham, dlatego postanowiłem tu przyjść. Tuż po tym jak przybyłem do Chin wiedziałem, że pragnę wrócić do Boca. W Azji miałem siedem miesięcy wakacji i wiem, że niektórzy ludzie traktują moją decyzję o odejściu negatywnie. To było do przewidzenia, że niekórzy czują się zdradzeni - zaznacza.

Tevez liczy, że dobra gra w Boca Juniors sprawi, że być może zostanie powołany do reprezentacji Argentyny na mundial w Rosji.

 

- Prawdę mówiąc myślałem o zakończeniu kariery, ale wielu kibiców wspierało mnie, abym nadal kontynuował grę. Jestem człowiekiem, który zawsze bierze pod uwagę zdanie moich fanów. Podpisałem kontrakt na dwa lata i zamierzam skończyć tutaj karierę w koszulce Boca. Chcę dać z siebie wszystko i cieszyć się grą w ostatnich chwilach na boisku - przyznaje Carlitos.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie