Debiutant wystąpi na gali Friday Boxing Night

Sporty walki
Debiutant wystąpi na gali Friday Boxing Night

Rafał Grabowski (0-0) zadebiutuje w boksie zawodowym na gali pięściarskiej Friday Boxing Night organizowanej przez Fights Events. Wydarzenie odbędzie się 16 lutego w Wyszkowie.

Rafał Grabowski przez lata z sukcesami występował na ringach amatorskich, a już 16 lutego w Wyszkowie po raz pierwszy spróbuje swoich sił w boksie zawodowym. Pięściarz zadebiutuje w kategorii junior półśredniej (do 63,503 kg), ale docelowo planuje starty w kategorii lekkiej (do 61,235 kg). 23-latek związał się kontraktem z promotorem Tomaszem Turkowskim.

Grabowski zdobywał m.in. brązowe medale na mistrzostwach Polski seniorów czy Turnieju im. Feliksa Stamma. Pięściarz pochodzący z Pionek często pomagał w przygotowaniach czołowym polskim pięściarzom - Michałowi Syrowatce i Przemysławowi Runowskiemu. Na co dzień trenuje pod okiem Adama Jabłońskiego oraz Rafała Wojdy w radomskim klubie RKB Boxing.

- Od dłuższego czasu planowałem przejście na zawodowstwo. Chciałem związać się z odpowiednimi ludźmi, którzy zadbają o mój sportowy rozwój i dadzą mi szansę. Teraz przydarzyła się ku temu okazja i zrobię wszystko, aby w pełni ją wykorzystać - mówi Grabowski.

Pięściarz znany jest ze swojego ofensywnego stylu i planuje wnieść wiele kolorytu do boksu zawodowego. - Walki mają dawać radość, a nie przynosić tylko kolejne zwycięstwa. Spróbuję ucieszyć oczy kibiców swoim meksykańskim stylem prosto z Polski - dodaje pięściarz.

Bohaterami walki wieczoru gali Friday Boxing Night będą Nikodem Jeżewski (12-0-1, 7 KO) oraz Aleksander Kubicz (10-5-1, 6 KO). Ponadto między linami zaprezentuje się faworyt miejscowej publiczności Mateusz Tryc (4-0, 4 KO). Wydarzenie odbędzie się 16 lutego w Wyszkowie.

 

Transmisja gali na sportowych antenach Polsatu!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie