Wcześniej jedynym Polakiem, który w tej imprezie stanął na podium, był Piotr Fijas. W 1979 roku w Planicy wywalczył brązowy medal.

 

W 2010 roku w Oberstdorfie Adam Małysz był czwarty, walkę o trzecie miejsce z Norwegiem Andersem Jacobsenem przegrał tylko o 0,4 pkt.

 

Dwa lata temu najlepszy z Polaków był Dawid Kubacki, który po czterech seriach był szósty.

 

Najwięcej medali w historii indywidualnie zdobyli: Finowie Matti Nykaenen - 5 (1 złoty, 1 srebrny, 3 brązowe) i Janne Ahonen - 4 (0-2-2), Szwajcar Walter Steiner oraz Niemiec Sven Hannawald - po 3 (2-1-0). Dwukrotnie mistrzem świata był Norweg Roar Ljoekelsoey.

 

Medaliści MŚ w lotach narciarskich:

 

Planica (Jugosławia) 1972

 1. Walter Steiner (Szwajcaria)

 2. Heinz Wossipiwo (NRD)

 3. Jiri Raska (CSRS)

 

Oberstdorf (RFN) 1973

 1. Hans-Georg Aschenbach (NRD)

 2. Walter Steiner (Szwajcaria)

 3. Karel Kodejska (CSRS)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1975

 1. Karel Kodejska (CSRS)

 2. Rainer Schmidt (NRD)

 3. Karl Schnabl (Austria)

 

Vikersund (Norwegia) 1977

 1. Walter Steiner (Szwajcaria)

 2. Anton Innauer(Austria)

 3. Henry Glass (NRD)

 

Planica (Jugosławia) 1979

 1. Armin Kogler (Austria)

 2. Axel Zitzman (NRD)

 3. Piotr Fijas (Polska)

 

Oberstdorf (RFN) 1981

 1. Jari Puikkonen (Finlandia)

 2. Armin Kogler (Austria)

 3. Tom Levorstad (Norwegia)

 

Harrachov (CSRS) 1983

 1. Klaus Ostwald (NRD)

 2. Pavel Ploc (CSRS)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Planica (Jugosławia) 1985

 1. Matti Nykaenen (Finlandia)

 2. Jens Weissflog (NRD)

 3. Pavel Ploc (CSRS)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1986

 1. Andreas Felder (Austria)

 2. Franz Neulaendtner (Austria)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Oberstdorf (RFN) 1988

 1. Ole Gunnar Fidjestoel (Norwegia)

 2. Primoż Ulaga (Jugosławia)

 3. Matti Nykaenen (Finlandia)

 

Vikersund (Norwegia) 1990

 1. Dieter Thoma (RFN))

 2. Matti Nykaenen (Finlandia)

 3. Jens Weissflog (NRD)

 

Harrachov (CSRS) 1992

 1. Noriaki Kasai (Japonia)

 2. Andreas Goldberger (Austria)

 3. Roberto Cecon (Włochy)

 

Planica (Słowenia) 1994

 1. Jaroslav Sakala(Czechy)

 2. Espen Bredesen (Norwegia)

 3. Roberto Cecon (Włochy)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 1996

 1. Andreas Goldberger (Austria)

 2. Janne Ahonen (Finlandia)

 3. Urban Franc (Słowenia)

 

Oberstdorf (Niemcy) 1998

 1. Kazuyoshi Funaki (Japonia)

 2. Sven Hannawald (Niemcy)

 3. Dieter Thoma (Niemcy)

 

Vikersund (Norwegia) 2000

 1. Sven Hannawald (Niemcy)

 2. Andreas Widhoelzl (Austria)

 3. Janne Ahonen (Finlandia)

 

Harrachov (Czechy) 2002

 1. Sven Hannawald (Niemcy)

 2. Martin Schmitt (Niemcy)

 3. Matti Hautamaeki (Finlandia)

 

Planica (Słowenia) 2004

 1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

 2. Janne Ahonen (Finlandia)

 3. Tami Kiuru (Finlandia)

 

Bad Mitterndorf/Tauplitz (Austria) 2006

 1. Roar Ljoekelsoey (Norwegia)

 2. Andreas Widhoelzl (Austria)

 3. Thomas Morgenstern (Austria)

 

Oberstdorf (Niemcy) 2008

 1. Gregor Schlierenzauer (Austria)

 2. Martin Koch (Austria)

 3. Janne Ahonen (Finlandia)

 

Planica (Słowenia) 2010

 1. Simon Ammann (Szwajcaria)

 2. Gregor Schlierenzauer (Austria)

 3. Anders Jacobsen (Norwegia)

 

Vikersund (Norwegia) 2012

 1. Robert Kranjec (Słowenia)

 2. Rune Velta (Norwegia)

 3. Martin Koch (Austria)

 

Harrachov (Czechy) 2014

 1. Severin Freund (Niemcy)

 2. Anders Bardal (Norwegia)

 3. Peter Prevc (Słowenia)

 

Bad Mitterndorf (Austria) 2016

 1. Peter Prevc (Słowenia)

 2. Kenneth Gangnes (Norwegia)

 3. Stefan Kraft (Austria)

 

Oberstdorf (Niemcy) 2018

 1. Daniel-Andre Tande (Norwegia)

 2. Kamil Stoch (Polska)

 3. Richard Freitag (Niemcy).