UFC 220 w Polsacie Sport!

Sporty walki

Przez następne trzy lata pokażemy wszystkie gale UFC, łącznie 40 gal w roku. Dzisiaj w nocy gala UFC 220 w Bostonie z walkami o tytuły mistrzowskie w kategorii półciężkiej i ciężkiej. Transmisja gali UFC 220 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

Pierwsza numerowana gala UFC w 2018 roku odbędzie się Bostonie. W TD Garden dojdzie m.in. do dwóch świetnie zapowiadających się pojedynków, których stawką będą pasy mistrzowskie największej organizacji MMA na świecie.

W walce wieczoru broniący pasa wagi ciężkiej Stipe Miocic zmierzy się z Francisem Ngannou. "Strażak z Cleveland", jeśli wygra, przejdzie do historii organizacji. Jeszcze nigdy żaden mistrz kategorii ciężkiej nie obronił tytułu trzy razy z rzędu. 35-latek pas zdobył w starciu z Fabricio Werdumem, potem obronił go w pojedynkach z Alistairem Overeemem oraz Juniorem dos Santosem. Co ciekawe Miocic ma na koncie pięć nokautów z rzędu, a cztery ostatnie walki kończył w pierwszej rundzie.

Pretendent do mistrzowskiego tytułu od pewnego czasu kreowany jest na wielką gwiazdę UFC. Ngannou idzie w kategorii ciężkiej jak burza niszcząc przeciwnika za przeciwnikiem. Niedawno, urodzony w Kamerunie zawodnik, pobił rekord świata w sile ciosu. Kilka dni później brutalnie znokautował wspomnianego już wcześniej Overeema. Łącznie w UFC ma na swoim koncie sześć zwycięstw - wszystkie pojedynki kończyły się przed czasem, a trzy ostatnie nie wyszły poza drugą minutę. Starcie z Miociciem będzie jednak największym wyzwaniem w jego karierze, choć i tak stawiany jest w roli faworyta.

Bardzo intersująco zapowiada się również co-main event. Wschodząca gwiazda UFC Volkan Oezdemir zmierzy się o pas mistrzowski w kategorii półciężkiej z Danielem Cormierem. Amerykanin tytuł wywalczył w pojedynku z Anthonym Johnsonem, a następnie trzykrotnie bronił pasa. Ostatnią walkę z Jonem Jonesem uznano za nieodbytą z powodu przyłapania "Bonesa" na stosowaniu dopingu.

Rywalem "DC" będzie specjalizujący się w nokautowaniu przeciwników Oezdemir. Po błyskawicznych wygranych z Mishą Cirkunovem oraz Jimim Manuwą, Szwajcar już w czwartej walce dostał szansę, aby wystąpić w pojedynku o tytuł wagi półciężkiej.

Transmisja gali UFC 220 od godziny 4.00 w Polsacie Sport. Komentują: Andrzej Janisz i Łukasz Jurkowski. Powtórki gali w niedzielę o 9:00, 17.00, 00:00 i w poniedziałek o 22.30 w Polsacie Sport oraz w niedzielę o 20.50 w Polsacie Sport Extra.

Wyniki ważenia UFC 220:

Walka wieczoru:

265 lbs: Stipe Miocic (246) vs. Francis Ngannou (263) – o pas wagi ciężkiej

Co-main event:

205 lbs: Daniel Cormier (205) vs. Volkan Oezdemir (205) – o pas wagi półciężkiej

Karta główna:

145 lbs: Shane Burgos (146) vs. Calvin Kattar (145.5)
205 lbs: Gian Villante (206) vs. Francimar Barroso (205)
135 lbs: Thomas Almeida (135.5) vs. Rob Font (136)
IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze