Lechia Gdańsk przegrała z trzecią drużyną ligi rumuńskiej

Piłka nożna
Lechia Gdańsk przegrała z trzecią drużyną ligi rumuńskiej
fot. PAP

W rozegranym podczas zgrupowania w Turcji drugim sparingu piłkarze występującej w ekstraklasie Lechii przegrali 0:1 z trzecią drużyną ligi rumuńskiej Universitatea Craiova. W sobotę gdańszczanie zremisowali w Belek 1:1 z mistrzem Azerbejdżanu Karabachem Agdam.

Podobnie jak w sobotnim meczu kontrolnym w Lechii nie zagrali Portugalczyk Marco Paixao (kontuzja), Bułgar Simeon Sławczew (przeziębienie) oraz Słowak Lukas Haraslin (rekonwalescencja). Zabrakło także narzekającego na drobny uraz Błażeja Augustyna.

W poniedziałek gdańszczanie zakończą trwające od poprzedniej niedzieli zgrupowanie Turcji. Treningi biało-zieloni wznowią w środę, a w czwartek wyjadą na drugi obóz, do Kolonii, który potrwa do poniedziałku 29 stycznia. W Niemczech podopieczni trenera Adama Owena zmierzą się w niedzielę z Viktorią Koeln.

Przed inauguracją rundy rewanżowej Lechię czeka jeszcze jeden sparing. 3 lutego biało-zieloni zagrają w Gdańsku z liderem pierwszej ligi Chojniczanką Chojnice. Po 21 meczach gdańszczanie z dorobkiem 24 punktów plasują na 11. miejscu w tabeli.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze