Niewiarygodny gol bramkarza w Hiszpanii (WIDEO)

Gole bramkarzy to w piłce nożnej coś wyjątkowego, ale to, co stało się w sobotni wieczór w Hiszpanii może na długo zapaść w pamięci kibiców. Grające w La Liga 2 ekipy Deportivo Lugo i Sportingu Gijon zafundowały spektakl zakończony wynikiem 3:1 dla Deportivo, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył w kapitalny sposób golkiper Juan Carlos.

Ekipa z Lugo prowadziła do przerwy 1:0 po trafieniu Iriomy Gonzaleza, ale zaraz po przerwie z karnego wyrównał Carlos Carmona. Goście z Gijon długo nie cieszyli się jednak z remisu, bowiem tuż po wejściu na boisku gola strzelił Jaime Romero. Gdyby mecz zakończył się wynikiem 2:1, to zapewne o nim mówiłoby się jako o bohaterze... ale piłka sobotniego wieczora wpadła do siatki jeszcze raz.

Okiliczności gola były jednak niesamowite, bowiem do piłki wybitej przez gości z własnego pola karnego, dopadł bramkarz Deportivo Juan Carlos. Ten nie przyjmował nawet futbolówki, ale z całej siły kopnął ją w stronę bramki gości, do której miał ponad 60 metrów! Jego vis a vis Diego Marino nie spodziewał się takiego rozwiązania... i po chwili musiał wyjmować piłkę z siatki.

Ostatecznie Deportivo Lugo wygrało ze Sportingiem 3:1 i zajmuje czwarte miejsce w La Liga 2.