Pjongczang 2018: Poznaliśmy kadrę skoczków narciarskich!

Zimowe
Pjongczang 2018: Poznaliśmy kadrę skoczków narciarskich!
fot. PAP

Tuż po zakończeniu mistrzostw świata w lotach narciarskich, gdzie Biało-Czerwoni zdobyli dwa medale, selekcjoner reprezentacji Polski Stefan Horngacher podał kadrę, która pojedzie na igrzyska olimpijskie w Pjongczangu bić się o krążki olimpijskie. Wśród pięciu nazwisk ogłoszonych przez austriackiego szkoleniowca są między innymi Kamil Stoch i Maciej Kot.

Kamil Stoch zdobył srebrny medal indywidualnych mistrzostw świata w lotach narciarskich, podczas gdy drużynowo Polacy stanęli na najniższym stopniu podium w Oberstdorfie. Były to pierwsze medale Biało-Czerwonych w lotach od aż 39 lat, a po triumfie Stocha w Turnieju Czterech Skoczni jesteśmy pełni optymizmu na sukcesy podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

Tuż po rywalizacji w Oberstdorfie austriacki trener skoczków, Stefan Horgnacher podał piątkę zawodników, która będzie składać się na jego kadrę w Korei Południowej. Wśród wyróżnionych znaleźli się Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Stefan Hula i Maciej Kot. Cała piątka znajduje się w czołowej "20"-stce Pucharu Świata w tym sezonie.

Dla Stocha będzie to już czwarty występ na najważniejszej sportowej imprezie. Po raz pierwszy lider PŚ wystąpił już w 2006 roku w Turynie, był też reprezentantem Polski w Vancouver (2010) i Soczi (2014). Na ostatniej imprezie zdobył dwa złote medale konkursów indywidualnych.

Żaden z naszych skoczków nie będzie debiutantem. Pierwsze serie treningowe odbędą się 7 lutego w Korei. W konkursach indywidualnych Horngacher będzie zmuszony zrezygnować z jednego zawodnika. Pełną reprezentację Polski na zimowe igrzyska w Pjongczang powinniśmy poznać do 23 stycznia.

Skład Polski na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018:

- Kamil Stoch (1. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2017/2018)
- Dawid Kubacki (11. miejsce)
- Piotr Żyła (15. miejsce)
- Stefan Hula (16. miejsce)
- Maciej Kot (20. miejsce)

Program skoków narciarskich na IO w Pjongczang:

HS 109

Czwartek, 8 lutego
12:15 - Seria próbna
13:30 - Kwalifikacje

Sobota, 10 lutego
12:20 - Seria próbna
13:35 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

HS 142

Piątek, 16 lutego
12:15 - Seria próbna
13:30 - Kwalifikacje

Sobota, 17 lutego
12:15 - Seria próbna
13:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Poniedziałek, 19 lutego
12:15 - Seria próbna
13:30 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze