Leon: Tę ofertę rozważę w pierwszej kolejności!

Siatkówka

Coraz głośniej mówi się o transferze jednego z najlepszych siatkarzy świata – Wilfredo Leona, który po sezonie ma opuścić Zenit Kazań. "Rozmawiamy o nowej umowie z Zenitem, ale rozpatrujemy również wiele innych propozycji" – powiedział siatkarz w rozmowie z portalem sport-express.ru.

Wilfredo Leon w Zenicie Kazań występuje od sezonu 2014/15. W ciągu trzech sezonów z ekipą ze stolicy Tatarstanu wywalczył praktycznie wszystko, co było do zdobycia. Trzy tytuły mistrza Rosji, trzy puchary kraju, trzy triumfy w Lidze Mistrzów (2015, 2016, 2017). W obecnym dołożył jeszcze jedno trofeum, za zwycięstwo w Klubowych Mistrzostwach Świata.

 

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o transferze Kubańczyka z polskim paszportem do Serie A, a konkretnie do ekipy Sir Safety Perugia.

 

– Mam mnóstwo ofert,  trwają negocjacje. Mogę powiedzieć jedno: ten sezon na pewno zakończę w Kazaniu. Rozmawiamy o nowej umowie z Zenitem, ale rozpatrujemy również wiele innych propozycji. Agent dzwoni prawie codziennie – przyznał 24-letni przyjmujący.

 

– W pierwszej kolejności rozważę propozycję Zenita. I nawet jeśli odejdę, to w przyszłości również w pierwszej kolejności będę rozmawiał z Kazaniem – dodał.

 

Siatkarz przypomniał również swe początki i kulisy podpisania umowy z Zenitem: 

 

– Kiedy nie mogłem nigdzie grać, trener Władimir Alekno w ogóle we mnie nie wątpił. Zadzwonił do mnie. Przyjechałem do Kazania, trenowałem 27 dni i klub podpisał kontrakt ze mną. Trener przyjrzał się mej kondycji i był zadowolony – stwierdził.

 

Nie ukrywa również swego podziwu dla trenera Alekno:

 

– Alekno jest nie tylko znakomitym trenerem, ale również świetnym psychologiem. Ufam mu całkowicie. Na treningach i podczas meczów wyciska z nas wszystko, ale po nich on jest moim przyjacielem. Możemy rozmawiać nie tylko o siatkówce, ale również o innych tematach. Mamy doskonałe relacje – powiedział Leon.

 

W załączonym materiale wideo skrót finału KMŚ 2017: Cucine Lube Civitanova – Zenit Kazań 0:3.

RM, sport-express.ru

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze