Gwiazda FEN podpisała kontrakt z KSW! Kolejna walka KSW 42 już w rozpisce

Sporty walki

Federacja KSW podpisała kontrakt z Bartłomiejem Koperą (9-3, 7 SUB), który ostatnie cztery pojedynki stoczył dla organizacji Fight Exclusive Night. "Małpa" podczas najbliższej gali KSW 42 już 3 marca skonfrontuje swoje umiejętności z Filipem Wolańskim (10-2, 3 KO, 2 SUB).

Organizacja KSW dopina kartę najbliższego wydarzenia. W rozpisce gali KSW 42, która odbędzie się już 3 marca w Łodzi, znalazła się kolejna walka. W siódmym ogłoszonym pojedynku zmierzą się Filip Wolański z nowym nabytkiem federacji Bartłomiejem Koperą.

"Małpa" cztery ostatnie walki stoczył dla organizacji Fight Exclusive Night. Trzy pojedynki zakończyły się jego zwycięstwem (Seastian Kotwica, Nikodem SZymański oraz Aleksander Georgas), a na gali FEN 16 musiał uznać wyższość Daguira Imavova. 25-latek był jednym z kandydatów do walki mistrzowskiej o pas kategorii piórkowej FEN, ale niespodziewanie związał się kontraktem z największą polską organizacją.

W Łodzi zmierzy się z Filipem Wolańskim, który do okrągłej klatki KSW powraca po długiej przerwie i wygranej walce z Denilsonem Nevesem de Oliveirą podczas gali KSW 37. 26-latek z Krakowa miał wystąpić podczas gali KSW 41, ale w trakcie okresu przygotowawczego doznał uraz żeber.

Wiemy, że organizacja KSW planowała starcie Wolańskiego z Francuzem Salahdinem Parnassem, który jednak cały czas zmaga się z kontuzją. Polsko-polskie zestawienie z Koperą wygląda jeszcze ciekawiej!

O gali KSW 42

Najlbliższa gala KSW 42 już 3 marca. W Łodzi w walce wieczoru kibice zobaczą superfight pomiędzy Mamedem Khalidovem a Tomaszem Narkunem. Swoich pasów mistrzowskich bronić będą Mateusz Gamrot oraz Ariane Lipski. Dojdzie też do niezwykle interesującego pojedynku na szczycie kategorii średniej pomiędzy Michałem Materlą a Scottem Askhamem.

Do drugiej walki po powrocie z emerytury stanie Łukasz „Juras” Jurkowski, który spróbuje zrewanżować się Martinowi Zawadzie za porażkę sprzed 12 lat. W wadze półciężkiej staną naprzeciw Marcin Wójcik i Chris Fields. W klatce KSW zadebiutują też dwie zawodniczki: była dziennikarka Polsatu Sport i pięściarka, Karolina Owczarz oraz trenerka KSW Cross Fight Gym i utytułowana fighterka sportów uderzanych, Paulina Raszewska.

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Bartłomieja Kopery!


mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze