Politycy pogratulowali skoczkom zwycięstwa w Zakopanem

Zimowe
Politycy pogratulowali skoczkom zwycięstwa w Zakopanem
fot. PAP

Wielkie brawa dla naszych Skoczków i Ekipy. Wspaniały wieczór w Zakopanem. Polska Drużyna na najwyższym stopniu podium! Dziękujemy! Gratulujemy! - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Odniósł się tym samym do sobotniego zwycięstwa Polaków w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. W skład zespołu weszli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w konkursach drużynowych PŚ.

"Fantastyczny konkurs w #Zakopane2018 i triumf Biało-Czerwonych, którzy po raz pierwszy wygrali w konkursie drużynowym na polskiej skoczni" - napisał prezydent. Pogratulował też Stochowi, który pobił rekord Wielkiej Krokwi, osiągając w drugiej serii 141,5 m.

Mamy to! Historyczne zwycięstwo Biało-Czerwonych w konkursie drużynowym zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem – napisał na Twitterze minister sportu Witold Bańka.

Zwycięstwa polskiej drużynie pogratulowali też na Twitterze m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

"Mamy to! Historyczne zwycięstwo Biało-Czerwonych w konkursie drużynowym zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Brawo Nasi. Dziękujemy!" – zatweetował Bańka.

Marszałek Senatu napisał: "Polska górą! Biało-czerwoni uskrzydleni fantastycznym dopingiem polskich kibiców na najwyższym podium w Zakopane". Pogratulował każdemu ze skoczków.

Z kolei wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki napisał: "Polska wygrywa drużynowo w Zakopanem! Gratulacje dla całej drużyny i sztabu szkoleniowego. Niskie ukłony dla wspaniałej polskiej publiczności, która poniosła Kamila Stocha na rekord skoczni".

Polska wygrała w sobotę drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w konkursach drużynowych PŚ. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a trzecie Norwegowie. W skład polskiego zespołu weszli Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. To trzecie zwycięstwo biało-czerwonych w konkursach drużynowych PŚ.

CM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie