ME w futsalu: Wpadka Hiszpanii! Mistrzowie Europy zremisowali z Francją

W pierwszym meczu grupy D na mistrzostwach Europy rozgrywanych w słoweńskiej Lubljanie Hiszpania zaskakująco zremisowała 4:4 z Francją. Bez wątpienia taki rezultat trzeba rozpatrywać w kategoriach niespodzianki.

Hiszpania to aktualny mistrz Europy. Nic więc dziwnego, że była zdecydowanym faworytem tego spotkania. Tym bardziej, że dla Francuzów to debiut na tej imprezie. Trójkolorowi według rankingu są najgorszą drużyną grającą na tym turnieju.

Różnicy nie było widać jednak na boisku. Od początku oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Strzelanie niespodziewanie rozpoczęli Francuzi, a konkretnie Mohammed. Szybko wyrównał jednak Adolfo. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy znów Trójkolorowi prowadzili, ale… sami doprowadzili do remisu. Tuż przed końcem piłkę do własnej siatki wpakował Aigoun.

Druga połowa zaczęła się od naporu zaskakująco dobrze grającej Francji, która wyszła na wygrywała już dwoma golami! Hiszpania jednak, jak przystało na mistrza, zdołała wrócić do gry. Wyrównali po trafieniach Solano oraz Bebe.

Dla obu drużyn był to pierwszy mecz na tym turnieju. W grupie D zmierzą się jeszcze z Azerbejdżanem.

Hiszpania – Francja 4:4 (2:2)