Pjongczang 2018: Pierwsze wrażenia z wioski olimpijskiej pozytywne

Zimowe
Pjongczang 2018: Pierwsze wrażenia z wioski olimpijskiej pozytywne
fot. PAP

- Pierwsze wrażenia są pozytywne - przekazała trenerka polskiej reprezentacji w short tracku Anna Lukanova-Jakubowska po przyjeździe do wioski olimpijskiej w Pjongczangu. W czwartek zameldowali się również łyżwiarze szybcy. To pierwsi Polacy na igrzyskach 2018.

- Jesteśmy już w wiosce olimpijskiej, pierwsze wrażenia są pozytywne. Bloki mieszkalne wysokie, zaś pokoje w sam raz. Jedzenie dobre - poinformowała Lukanova-Jakubowska.

Z grona jej podopiecznych na igrzyskach w Pjongczangu startować będą: Natalia Maliszewska, Magdalena Warakomska i Bartosz Konopko.

W czwartek, osiem dni przed rozpoczęciem olimpijskich zmagań, zostały otworzone obie wioski olimpijskie. Zamieszkali w nich pierwsi sportowcy, z Polski byli to łyżwiarze rywalizujący na krótkim i długim torze.

W kadrze panczenistów jest m.in. mistrz olimpijski z Soczi na 1500 m Zbigniew Bródka.

Ośrodki położone w rejonie Pjongczangu, który będzie gościł także uczestników marcowej paraolimpiady, i oddalonym nieco na południe Gangneung, gdzie odbędą się wszystkie lodowe konkurencje, przyjmą w sumie około 6800 osób, w tym sportowców, trenerów i oficjeli.

W rozpoczynających się 9 lutego igrzyskach weźmie udział ok. 2900 zawodników z ponad 90 krajów. Polskę będzie reprezentować 62-osobowa ekipa. Jako pierwsi w Korei Płd. zameldują się panczeniści.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze